• Jak vybrat myčku nádobí?

  17.6.2019 | autor: David K. | sekce: Doplňky

  Myčka na nádobí je bezpochyby nepostradatelným pomocníkem v jakékoliv domácnosti. Pokud se rozhodujete, že si takový produkt pořídíte, určitě byste se měli odrazit od několik základních věcí. Je to například konkrétní situování spotřebiče. Někdo vsadí na vestavěnou variantu, jinému naopak přijde vhod volně stojící model. Touto volbou to ale všechno teprve začíná.

  Začněte u rozměrů a kapacity

  Na trhu jsou nabízeny nejenom klasické myčky nádobí se šířkou 60 cm, ale také zúžené varianty dosahující šířky 45 cm. Odlišná může být i výška. V tomto směru je třeba přihlížet ke konkrétním rozměrům daných prostor v kuchyni a k tomu, kde bude myčka uložena.

  Od toho se do jisté míry odvíjí celková kapacita spotřebiče a vnitřní uspořádání. Početnější rodiny samozřejmě vsadí na myšky nádobí, které mají dvě velké zásuvky a jsou schopny pojmout více sad.

  Mycí programy

  V technických parametrech myšky nádobí nepodceňujte ani kapitolu, kterou jsou mycí programy. Někdo si vystačí jen s pěti základními, jiný vsadí raději na bohatší výbavu. Praktické je určitě i to, že myčka dokáže mít jen spodní část samostatně. To přijde vhod například v okamžiku, kdy myčku nenaplníte celou.

  onlynoodle / Pixabay

  S mycími programy pak úzce souvisí i celková spotřeba vody a elektrické energie. Lepší je investovat do spotřebičů s lepšími parametry v tomto směru. Kategorie A, A+ nebo A++ a A+++ jsou bezpochyby lepší. Je však pravdou, že si za ně oproti méně úsporným modelům připlatíte.

  Hlučnost myčky nádobí

  Nakonec si před nákupem myčky nádobí odpovězte ještě na jednu otázku. Budete v její blízkosti spát nebo relaxovat? Pokud ano, vyplatíte se pohlídat si parametr v podobě hlučnosti. Čím menší hluk bude vydávat, tím méně vás pak svou činností bude obtěžovat.

  Pokud se budete držet všech uvedených bodů, jistě zvolíte ten správný model.

  Klíčová slova: , ,

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.