• zavlazovaci system

  3 důvody, proč si na zahradu pořídit zavlažovací systém

  28.12.2022 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  Pokud chcete zajistit, aby váš dvůr a zahrada zůstaly svěží, je zavlažovací systém skvělým řešením. Zavlažovací systémy zajišťují stálý přísun vody do všech částí zahrady a pomáhají tak vašim rostlinám prospívat. Přinášíme vám tři důvody, proč je výhodné mít zavlažovací systém:

  1.   Šetří vaše peníze

  Díky zavlažovacímu systému se nemusíte starat o každodenní ruční zavlažování jednotlivých částí zahrady. Zavlažovací systém lze naprogramovat tak, aby to v určitou denní a roční dobu dělal za vás. To znamená, že ušetříte čas a námahu a také peníze za účty za vodu, protože zavlažovací systémy pomáhají předcházet přemokření. Dobrou zprávou je i to, že v případě poškození pořídíte náhradní díly v e-shopu zabývajícím se závlahami zahrad. Takže není problém udělat si drobnou údržbu a opravy svépomocí. Větší opravy a pravidelnou údržbu ale přece jen raději svěřte do rukou odborníkům.

  2.   Rovnoměrná zálivka zahrady

  Dobrý zavlažovací systém zajistí, aby všechny části zahrady dostávaly rovnoměrné množství závlahy. To pomáhá zajistit, aby vaše rostliny zůstaly zdravé, protože dostanou stejné množství vody bez ohledu na jejich umístění v zahradě. Nastavení můžete také přizpůsobit konkrétním rostlinám, což znamená, že rostliny, které potřebují více závlahy, ji dostanou, aniž byste museli udělat více kroků a tahat těžké konve. Stačí systém dobře naprogramovat a bude fungovat přesně tak, jak potřebujete. K tomu vám poslouží časovač, na kterém vše nastavíte a přizpůsobíte potřebám svým i své zahrady.

  3.   Automatická závlaha je ekologicky šetrná

  Většina zavlažovacích systémů je navržena tak, aby efektivně využívala vodu. To znamená, že v porovnání s běžnými zavlažovacími systémy můžete ušetřit až 40 % prostředků za vodu, a zároveň udržet zahradu v co nejlepším stavu. Pokud navíc používáte dešťovou vodu nebo vodu ze studny v nádrži s čerpadlem, může být úspora ještě vyšší. Celkově lze říci, že automatické zavlažovací systémy poskytují mnoho výhod, díky nimž se vyplatí do nich investovat. Pomáhají šetřit čas a peníze, zajišťují rovnoměrné zavlažování celé zahrady a jsou šetrnější k životnímu prostředí než tradiční metody zavlažování.

  Rate this post