• koupaci jezirko

  Díra v jezírkové fólii je problém, který má řešení

  26.12.2022 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  Zjistili jste, že vám z koupacího jezírka uniká voda? Anebo chcete v rámci prevence zkontrolovat před sezónou stav vaší jezírkové fólie a učinit zadost prevenci? V každém případě se děr v jezírkové fólii bát nemusíte, odstraníte je snadno i svépomocí.

  Jak přistupovat k opravě jezírkové fólie?

  V případě koupacích jezírek existuje několik přístupů, jak je opravit. První možností je zalepit otvor PVC fólií nebo vhodným pryžovým záplatovacím materiálem a poté utěsnit okraje kolem záplaty pomocí podvodního lepidla. Tato metoda funguje nejlépe, pokud je velikost otvoru malá. Pokud je díra příliš velká, může být nutné vyměnit celé obložení. Jiný přístup zahrnuje vyplnění všech otvorů zezadu pískem nebo jiným výplňovým materiálem a následné nanesení nové vodotěsné vrstvy na tuto vrstvu. U větších koupacích jezírek může být také nutné je před výměnou část vody vypustit. Bez ohledu na to, kterou metodu použijete, dbejte na to, abyste používali materiály speciálně určené pro vodní prostředí s živočichy.

  Lepit nebo svařovat?

  Ještě předtím, než se pustíte do samotné opravy jezírkové fólie, se musíte rozhodnout, zda budete fólii lepit nebo svařovat. Každý z těchto postupů má své výhody a nevýhody. Svařování lze provádět pomocí speciálních opalovacích pistolí a při správném provedení je odolnější než lepení. Je však třeba mít na paměti, že pro účinné svařování musí mít fólie minimální tloušťku 1 mm. Svařování navíc vyžaduje nastavení teploty minimálně 550 °C, což znamená, že budete potřebovat opalovací pistoli, která to zvládne. Počítejte s tím, že nebude levná. Lepení nevyžaduje vysokou teplotu a může fungovat i na fólie tenčí než 1 mm, ale jeho trvanlivost nemusí být tak vysoká jako u svařování. Nakonec vše závisí na velikosti otvoru a vašem rozpočtu.

  Pracujte bezpečně

  Oprava koupacího jezírka může být časově náročná a obtížná, proto je důležité přijmout veškerá nezbytná opatření, aby se předešlo budoucím škodám. Ujistěte se, že okraje opravy jsou řádně utěsněny a záplata je bezpečně připevněna. Může být také nutné zkontrolovat, zda kolem nově instalovaných součástí nebo armatur nedochází k netěsnostem.

  Rate this post