• Budujte kuchyňskou linku dle pravidel

  19.2.2018 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Kuchyně představuje důležitou součást rodinných prostor. Místo, kde se připravuje spousta lahodných pokrmů a jež přísluší ve většině případů ženám. Stojíte-li právě před realizací nové kuchyně, popřípadě chcete-li modernizovat tu starou, přinášíme vám několik podstatných rad.

  Pravidla tvorby kuchyně, která nevznikla pro nic za nic a s pomocí nichž můžete docílit praktického a efektivně využitého prostoru, kde se budete pohybovat s maximální přehledností a ladností.

  Pravidlo trojúhelníku

  navrh kuchyneAť už se rozhodnete pro jakýkoliv typ kuchyně, respektive její rozložení, vždy myslete na pravidlo trojúhelníku. Ten by měl vzniknout mezi mycí částí, tou přípravnou a varnou a v neposlední řadě lednicí. Trojúhelník, jehož délka by neměla přesáhnout více, jak sedm metrů, abyste se zbytečně nenaběhali a měli vše potřebné po ruce.

  Této zásadě je třeba přizpůsobit i rozvržení jednotlivých elektrospotřebičů.

  Prostorové rozmístění kuchyní

  V závislosti na svém interiérovém prostoru se můžete přiklánět hned k několika variantám vyhotovení moderní kuchyně. Někdo zvolí kuchyň rovnou, jiný vsadí na model ve tvaru písmene „L“, další na kuchyň zhmotňující písmeno „U“.

  Stále populárnější jsou však ostrůvkové kuchyně, kdy je varná část umístěna přímo uprostřed místnosti. Z toho vychází i poslední model uspořádání, v rámci něhož jsou tvořeny dva podélné celky pracovní linky vedle sebe.

  Pamatujte ale na to, že mezi jednotlivými částmi kuchyně musí být minimálně jeden metr prostoru, abyste se mohli pohodlně pohybovat, otáčet a přesouvat z místa na místo.

  Využijte moderní kuchyňské doplňky

  Vysněnou kuchyň si však můžete dotvořit i za pomoci dalších novodobých prvků, k nimž patří nejrůznější drátěné systémy, komínové digestoře, nápadité úložné boxy nebo volby odlišné velikosti samotného nábytku.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: mapichai).

  Rate this post