• Vždy dokonalý šálek kávy! Klíčovu roli hraje správně skladování

  23.3.2020 | autor: David H. | sekce: Byt a dům

  Kupujete si rádi kvalitní kávu, ale když doma rozbalíte sáček, je chutný pouze první hrneček? Je to asi proto, že kávu nesprávně skladujete a ona velice rychle ztrácí své vlastnosti a bohaté aroma. Možná ani nevíte, jaké podmínky kávová zrna potřebují, aby si udržely svou dokonalou chuť. Rádi vás poučíme, abyste už nikdy nadělali chybu.

  Káva raději z pražírny

  V prvé řadě nakupujte u specializovaných prodejců, nejlépe přímo v malých pražírnách, kde je káva vždy čerstvá. Zapomeňte na velké vakuově balené pytle kávy ze supermarketu. To jsou zcela vyhozené peníze. Místo mleté kávy kupujte kávu zrnkovou. Ideální je kávu mlít až těsně před přípravou, nemáte-li však jinou možnost, nechejte si ji namlít v obchodě. V pražírnách vám také poradí s výběrem a navrhnou vhodné způsoby přípravy kávy, aby vám skutečně chutnala. Nakupujte ale vždy jen malé množství kávy, které – v závislosti na vaší spotřebě – zvládnete vypít maximálně během jednoho měsíce.

  Tyto tipy následujte

  A nyní se již podívejme na samotné skladování kávy. Tyto tipy jsou skutečně k nezaplacení:

  • Skladujte kávu v původním obalu. Pražírny ji obvykle prodávají v hermeticky uzavřených sáčcích s možností opakovaného uzavírání. Tak zůstane káva stále čerstvá a voňavá.
  • Přesypte kávu do dózy. Ta by měla být vybavena kvalitním uzávěrem, který nepropustí vzduch ani vlhkost. Kupujte ale dózy, které jsou speciálně určeny pro skladování kávy. Ty jsou dražší, ale investice do nich se pro pravé milovníky kávy rozhodně vyplatí. Vyhněte se průhledným skleněným dózám, sluneční světlo kávě nesvědčí.
  • Chraňte kávu před vysokým teplem. Ponechání v zaparkovaném autě, uložení v blízkosti kávovaru či jiného elektrospotřebiče, který sálá do okolí teplo, skladování v okolí topení, to vše může mít záporný vliv na chuť i vůni kávových zrn.

  edbaeaceecddfebbd
  Nyní už víte, jak připravit vždy dokonalý šálek kávy!