• zavlaha zahrady

  Automatický závlahový systém ušetří námahu a pomůže v době vaší nepřítomnosti

  25.3.2022 | autor: David K. | sekce: Zahrada, Inzerce

  O tom, že je zavlažování pro zahradu důležité nejen v parném létě, není pochyb. Pokud máte malou zahrádku, nikam neodjíždíte nebo máte ochotné sousedy, kteří vám ve vaší nepřítomnosti záhonky zalijí, vystačíte si s konví a sudem vody. Pokud ale cestujete nebo máte velkou zahradu s mnoha záhony či trávníkem, oceníte jistě pomoc, kterou vám nabízí automatické závlahy zahrad.

  Proč používat závlahy zahrad?

  Automatické závlahové systémy pracují samostatně na základě automatického ovládání a řízení. Zálivku tedy zajistí i v době vaší nepřítomnosti. Sníží také spotřebu vody pro zalévání zahrady či trávníku, a to díky možnosti nastavení časování i dešťovému čidlu, které umožní upravit režim zalévání dle počasí i v době Vaší nepřítomnosti. Díky tomuto čidlu systém vyhodnotí také nejvhodnější dobu pro zalévání. Při správném rozmístění závlahových rozstřikovačů dochází k rovnoměrné zálivce, kterou je manuálně velmi náročné docílit. Z pohledu majitelů zahrady obsluhované automatickým zavlažováním je nespornou výhodou úspora času, jednoduchá obsluha a malá potřeba údržby.

  Jak závlahový systém funguje?

  Systém závlahy zahrad se skládá z mnoha komponentů – řídící jednotky, rozvodů, výsuvných rozstřikovačů a čerpadla pro závlahy. Všechny komponenty jsou ale ukryté pod zemí a nijak nenarušují vzhled a možnosti sekání a dalšího využívání zahrady. Aby nedocházelo ke zbytečné spotřebě vody a závlaze například v období deště, celý systém doplňují čidla srážek či vlhkoměrná půdní čidla.

  Jak závlahy zahrad zakládat?

  Založení závlahy zahrad je složitý proces, který musí být velmi dobře promyšlen pro konkrétní místo i podmínky. Je proto vhodné vložit proces do rukou odborné firmy, která vytvoří projekt přesně na míru Vašim potřebám a s využitím správných materiálů závlahy nainstaluje. Závlahový systém lze realizovat v nově vytvářené zahradě, ale také ve stávajících zahradách, které jsou dosud zavlažovány manuálně. Mnohem jednodušší je ale vytvoření závlahového systému v nové zahradě. Je to také levnější, protože nekopete do již hotového trávníku, který by bylo nutné zase vrátit do původního stavu, ale na obvykle ještě nezatravněném pozemku s pomocí bagru vytvoříte vše potřebné.

  Rate this post