• Rady, jak efektivně zvládnout stěhování bez stresu

  26.3.2020 | autor: redakce | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Mnozí lidé jsou toho názoru, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Tak ostatně mluví i jedno staré známé pořekadlo. Jenže pravdou je, že pokud člověk ví, jak efektivně zvládnout stěhování bez stresu, rázem není stěhování tak špatná záležitost, ale právě naopak. Je to dokonce zábava, když nás stěhování nestojí nervy.

  Stěhujte s profíky

  Pokud se chystá stěhování v Praze, měli byste se obrátit na profíky, který vám stěhování podstatně ulehčí. Profíci totiž moc dobře vědí, co mají stěhovat jako první nebo jak ke stěhování přistupovat, aby bylo stěhování efektivní, rychlé a bez zbytečného zdržování. Navíc se jedná o úspornější alternativu stěhování, a to je myšlené jak po stránce finanční, tak po stránce časové.

  stěhování bez stresu

  Důležitá je příprava

  Jestliže se chcete přestěhovat opravdu bez stresu a bez zbytečného napětí či nervů, neměli byste podceňovat přípravu, která je opravdu velice důležitá. Přece jenom stěhování není něco, co je spontánní, určitě o tom přemýšlíte už delší dobu, tudíž máte čas si stěhování důkladně naplánovat a připravit.

  Dokonce je možné začít postupně balit. Začněte s menšími drobnostmi, doplňky, které nepotřebujete nebo u nichž víte, že je potřebovat nebudete. Ponechejte si jen nejnutnější věci, které jsou potřebné ke každodennímu životu.

  Olepte si krabice

  Abyste se po přestěhování vyznali ve svých zabalených věcech, měli byste si krabice už při stěhování polepit. Apel klaďte hlavně na krabice, které obsahují křehké věci, jako je nádobí, sklenice a podobně. Stejně tak raději popište věci s každodenními potřebami, abyste je po přestěhování zdlouhavě nehledali.

  Když je věcí až příliš

  Pokud jste zjistili, že máte věcí mnoho, ale váš nový dům nebo byt ještě není hotový, můžete si zařízení bytu uskladnit ve skladovacích kójích. Je to skvělá alternativa v případě, že se vám věci opravdu nevejdou do nového nebo že je nepotřebujete, jen ještě nevíte, co s nimi uděláte.

  zdroj obrázku: pixabay.com