• dveře

  Vybíráme posuvné dveře do bytu

  6.4.2020 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Dveře jsou nedílnou součástí našich interiérů. Prvek, který nám odděluje jednotlivé místnosti, a to jak z pohledu hluku, tak potřebného soukromí. Jestliže uvažujete o nákupu interiérových dveří do bytu či domu, pak vězte, že do vašeho hledáčku se nemusí dostat jenom klasické dveře zavěšené na křídle. Podlehnout můžete i daleko modernějšímu prvku, jenž představují posuvné dveře. A na jaké věci se zaměřit při jejich nákupu?

  Začněte typem instalace

  O způsobu otevírání posuvných dveří se asi nemá cenu zmiňovat. Z jejich názvu je patrné, že tyto dveře se otevírají posunem. Nebudete na ně tedy brát, jako za kliku, ale ladným pohybem je posunete na příslušnou stranu.

  dveře

  Zaměřit se musíte spíše na to, kam budou dveře zajíždět. Jednou z variant je dveřní pouzdro, které je zakomponováno do stěny. To znamená, že dveře zasunete do stěny, respektive neviditelného prostoru. Tento model provedení je vhodný pro ty, kdo rodinný dům třeba staví nebo plánují náročnější modernizaci interiéru. S tímto uložením posuvných dveří je totiž zapotřebí počítat dopředu.

  Druhou verzí je posouvání dveří podél stěny. To znamená, že dveře jsou stále viditelné. Tato varianta pochopitelně zabírá o něco více prostoru, protože je třeba aby dveře jezdili v rámu, který je součástí stěny. Toto řešení se hodí tam, kde to dispozice místnosti dovolují a kde není možné použít zazděné pouzdro.

  Jednokřídlé a dvoukřídlé posuvné dveře

  Když se rozhodnete pro posuvné dveře, v závislosti na průchozím prostoru zvolte také velikost dveří. Použít můžete jednokřídlé provedení v různé šířce nebo dáte přednost dvoukřídlým produktům. Omezovat se nebudete ani z hlediska výsledného designu. Nabízeny jsou odlišné výplně dveří, které mohou být plné i prosklené.

  Posuvné dveře jsou díky svému vyhotovení skutečným konkurentem klasických interiérových dveří.

  Rate this post