• Tři druhy matrací a jejich výhody

  29.7.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Nejste ráno tak dobře vyspaní, jak jste si představovali? Trápí vás bolest zad nebo proleženiny? Nejste svěží a už vůbec nejste plní energie? Pak doporučujeme investovat do zbrusu nové matrace. Málokdo si uvědomuje, že na kvalitním spánku se podílí právě matrace, nejen zdravotní styl nebo náš způsob života. I matrace má velký podíl na tom, jak se po ránu cítíme. Pokud opravdu nejste dobře vyspaní už několikátý den po sobě, začněte zvažovat koupi nové matrace.

  V případě, že se rozhodnete koupit novou matraci, po příchodu do obchodu vám může být nabízeno nespočetně mnoho matrací, mezi nimiž se najdou i latexové matrace, pěnové matrace nebo pružinové matrace. Jenže jak se v nich vyznat, kterou si odvézt domů? S tím ostatně poradíme. Vybrali jsme tři nejčastější druhy matrací a prozradíme jejich výhody, případně nevýhody.

  zdroj obrázku: pixabay.com

  Pěnové matrace

  Asi nejčastěji pořizované a nejžádanější matrace jsou pěnové matrace. Jsou složené z různých typů pěn. Jejich výhodou je to, že zohledňují různé zatížení v jednotlivých částech těla. Dokážou dokonale podpořit páteř, boky i ramena. Pěnové matrace krásně rozkládají hmotnost, čímž přispívají k adekvátnímu prokrvení a také brání otlakům.

  Pružinové matrace

  Existují také takzvané pružinové matrace, které jsou vzdušné a dobře odvětrávají. Ideální jsou tedy pro lidi, kteří se nadmíru potí. Pyšní se také dlouhou životností, proto se s nimi setkáte při pobytech v hotelích, kdy se do nich právě v těchto zařízeních hojně investuje.

  Matrace s paměťovou pěnou

  Velkým hitem jsou matrace s paměťovou pěnou, které se zcela přizpůsobují tělu člověka. Mají tendenci fixovat tělo. Je však pravdou, že tento druh matrací nevyhovuje všem. Někteří lidé si nemohou zvyknout na pěnu, která v matracích je, neradi na nich spí i lidé, kteří se více potí. Některým lidem se z nich může hůře vstávat.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.