• Topit se dá i klimatizací

  22.2.2018 | autor: TomasL | sekce: Byt a dům, Inzerce

  V letních měsících se používá klimatizace zcela běžně a počet domácností, které ji v tomto období využívají, neustále roste. Ne každý ovšem ví, že se dá klimatizací i topit. Přitom ale právě topení klimatizací patří mezi ekologická a úsporná vytápění.

  Princip vytápění pomocí klimatizace

  Klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Při vytápění klimatizací dochází k obrácení distribuce tepla. Vnější jednotka získává teplo z okolního vzduchu, ochlazuje se a kondenzuje se v ní vlhkost, zatímco vnitřní jednotka vzduch ohřívá. Pokud topíte klimatizací, platíte jen za elektrickou energii, která pohybuje tepelným čerpadlem a větrákem klimatizace, proto se jedná o jeden z nejekonomičtějších a nejekologičtějších způsobů vytápění.

  Mít doma klimatizaci má řadu výhod

  První z jejích výhod je celoroční použití. V létě místnost příjemně ochladí, zatímco v zimě nás rychle zahřeje. Tím se jedná o efektivní zařízení, díky kterému již nemusíme mít doma žádné přímotopy nebo ventilátory.

  Nespornou výhodou klimatizace je také to, že funguje jako čistička vzduchu. Vzduch čistí od prachu, bakterií, nečistot a alergenů. Svojí činností přispívá ke kvalitnímu vnitřnímu prostředí, k lepšímu spánku a ke zmírnění příznaků u celé řady chronických onemocnění.

  S vytvářením kvalitního vnitřního prostředí souvisí i to, že snižuje vlhkost vzduchu. Tím zabraňuje vzniku plísní a bakterií, které negativním způsobem ovlivňují naše zdraví.

  Při vytápění klimatizací oceníte zejména to, že vám dodá okamžité teplo. Vzduch je ohříván ihned po spuštění zařízení, což je výrazná výhoda oproti standardním způsobům vytápění.

  Oceníte i nízké náklady na vytápění, zvláště při srovnání s klasickými elektrickými přímotopy.

  Nároky na údržbu

  Klimatizace si určitě zaslouží pravidelný servis. Při celoročním používání se doporučuje alespoň dvakrát ročně. Při servisu věnujte hlavní pozornost motoru, ventilátoru, řídící desce, kondenzátoru a okruhu paliva. Zaměřte se na předfiltraci, která zadržuje hrubé nečistoty. V závislosti na prašném prostředí je vhodné jednou za dva měsíce vyčistit filtry.

   

  CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

  http://www.ventilatory-shop.cz/

  Topit se dá i klimatizací
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.