• watering

  Efektivní zavlažovací systém v podobě kapkové závlahy

  23.10.2023 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Zavlažovací systém je určitě věc, to potvrdí pravděpodobně každý zahrádkář. Dvojnásob to platí především v období vysokých teplot, kdy rostliny zasychají a vytoužená úroda skomírá. Právě v ten moment se hodí efektivní zavlažovací systém. Pokud si myslíte, že se vždy musí jednat o drahý a do posledního detailu propracovaný systém, jste značně na omylu.

  Kapkový zavlažovací systém

  Tento typ zavlažovacího systému může být levný a zároveň maximálně efektivní. Jak už prozrazuje samotný název, jednotlivé rostliny jsou zalévány pouhým odkapáváním vody. A to na přesně daných místech. Tím pádem dochází k šetření drahocenné vody a zároveň nezavlažujete půdu kolem, takže se v takové míře netvoří plevel.

  V horkém období jde o skvělý a prověřený systém, kterému v podstatě nelze nic vytknout. Pokud o jeho realizaci uvažujete, začtěte se do následujících řádků.

  Tvorba kapkového systému

  V každém případě budete potřebovat hadici, kterou roztaháte příslušným záhonem a všude tam, kdy chcete zalévat rostliny. Do hadice připravíte díky na daných místech nebo využijete speciální děrovanou hadici. K ní připojíte zdroj vody a můžete se pustit do pozvolného a efektivního zalévání.

  V závislosti na zdroji vody budete možná potřebovat ještě nějaké další příslušenství. Typickým příkladem je napojení na vodovodní řád. V ten moment budete s největší pravděpodobností vyžadovat regulátor tlaku. Jestliže naopak sáhnete po vodě ze studny, neobejdete se s patřičným čerpadlem. Výjimkou není ani čerpání vody z barelu nebo velké vodí nádrže, do níž zachytáváte dešťovou vodu. V takovém případě si pohlídejte pouze to, aby zdroj vody byl výše než hadice, protože voda je posouvána samospádem.

  Jak vidno, zavlažovací systém nemusí být opravdu žádnou nákladnou záležitostí. Kapková závlaha je efektivním řešením, které se hodí naprosto každému.

  Rate this post