• fence

  Zvolte si plot, který vám bude vyhovovat nejvíce

  9.10.2023 | autor: David K. | sekce: Stavba

  Oplocení je velice důležitou součástí jakékoliv nemovitosti. V první řadě utváří překážku před nenechavci a zloději. Efektivní zábrana, která odradí mnohé v kradení věcí. Zároveň jde o určitou psychickou bariéru mezi vaším osobním prostorem a okolí. Pokud se rozhodujete, z jakého materiálu vybudovat nový plot kolem vaší nemovitosti, přinášíme vám několik praktických tipů.

  Ekologické a přírodní řešení

  Pokud tíhnete spíše k přírodě, vyberete si s největší pravděpodobností dřevěné ploty. Ty mají velice osobitý a originální vzhled. Jejich největší doménou je právě zmiňovaná ekologičnost. Na druhou stranu musíte počítat s opakovanými nátěry a případnou údržbou. Od ní se mimochodem bude odvíjet také výsledná životnost.

  S přírodním vzhledem se do značné míry pojí také gabionové koše. Ano, ty jsou tvořeny pozinkovaným drátem, výplň je však ryze přírodní, a to v podobě kamene. V jejich prospěch hovoří určitě dlouhá životnost a celková bytelnost. Na druhou stranu, stavba svépomocí není nejjednodušší a za vše si připlatíte.

  Další varianty plotů

  Ti, kdo dávají přednost luxusu mohou sáhnout po kovových plotech. U nich se z pohledu vzhledu meze nekladou. Navíc takový plot nevyžaduje přílišnou údržbu třeba jako ten dřevěný. I zde si ale připlatíte více než je běžné. Levnější alternativou jsou pak pletivové drátěné ploty. Stojí málo, nemusíte se o ně starat a poslouží dobře. Někomu však nemusí vyhovovat jejich vzhled.

  Pokud je vám tohle všechno stále málo, vyzkoušejte ještě plastové ploty. Ty mohou velice efektivně imitovat klasické dřevěné ploty jen s tím rozdílem, že se o ně nemusíte starat. Jestliže dáváte přednost skutečné a bytelné ochraně majetku, jednoznačnou volbou se stanou betonové ploty. Při jejich budování se sice trochu zapotíte, vydrží vám však na celý život a majetek ochrání na výbornou.

  Rate this post