• electric

  Víte, co znamená zkratka DPI?

  23.5.2022 | autor: David K. | sekce: Energie

  Plyn a elektřina jsou dvě důležité komodity, díky nimž můžeme svíti, ohřívat vodu a vytápět svou nemovitost. Každý z nás využívá služeb příslušného dodavatele, aby do jeho domu či bytu dodal elektřinu, popřípadě plyn. Co ale nastane v okamžiku, když takový dodavatel zkrachuje? Octnete se bez elektřiny či plynu? Nikoliv. Právě v takový okamžik přichází na přetřes zkratka DPI, jejíž význam vám nyní podrobněji vysvětlíme.

  Zkratka DPI a její význam

  Zkratka DPI znamená Dodavatel poslední instance. Právě ten sehrává významnou roli v okamžiku, když zkrachuje váš současný dodavatel. V ten moment nepřijdete o dodávky elektřiny či plynu, ale automaticky přechází pod dodavatele poslední instance. Ten zajistí, že budete moci i nadále svítit a ohřívat se.

  Zkratka DPI je tak pomyslnou záchranou v nepříjemné životní situaci. Každý záchrana má ale své „ale“. V tomto případě se připravte na to, že v režimu DPI budete odebírat plyn nebo elektřinu za podstatně větší ceny, než jaké jste měli nasmlouvané doposud. Důležité je také zmínit, že v režimu DPI můžete setrvat pouhých šest měsíců. Během této doby byste měli uzavřít smlouvu běžnou smlouvu na dodávku plynu či elektřiny. Můžete zůstat u vašeho Dodavatele poslední instance, popřípadě zvolíte jiného dodavatele.

  Kdo je dodavatelem poslední instance?

  Jestliže si myslíte, že dodavatele poslední instance si můžete vybrat, pak jste na omylu. Dodavatel poslední instance označovaný zkratkou DPI je jasně daný. Přiřazen vám bude podle toho, v jaké části České republiky se nacházíte. Tak je tomu jak v případě plynu, tak i elektřiny.

  Jak vidno, dodavatel poslední instance je určitě přínosem. Na druhou stranu se vyplatí v tomto režimu setrvávat co možná nejkratší dobu. Hlavní je, že nebudete ze dne na den odstřiženy od elektřiny a plynu. Tím si můžete být jisti.

  Rate this post