• Tipy jak si vybavit domaci posilovnu

  Tipy, jak si vybavit domácí posilovnu

  26.4.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Splňte si sen a postavte si vlastní domácí posilovnu. Poradíme, na co byste neměli zapomenout. Nedovolte, aby vám jakákoliv doba vzala radost ze cvičení.

  Proč je dobré mít domácí posilovnu

  Domácí posilovna je místo, kde můžete cvičit, aniž byste museli řešit dopravu do cvičiště. Navíc si sami stanovíte časový harmonogram, který vám pro aktivní část dne nejvíce vyhovuje. Patříte mezi introverty? Udržujte se v kondici i bez zvědavých očí dalších lidí. Domácí posilovna je skvělý tip, jak zůstat v kondici za každého počasí.

  Tipy jak si vybavit domaci posilovnu

  Základní výbava

  Než začneme s výbavou, podívejte se na rozvržení místnosti. Určete, kam umístíte hrazdu, a zda je strop dostatečně nosný pro umístění boxovacího pytle. Do rohu místnosti postavte bytelné regálové systémy, na které rozmístíte všechny posilovaní a cvičební pomůcky. Lépe se vám bude prostor organizovat i udržovat než v případě, že byste dali předměty na zem. Pozor, regály neslouží na těžké činky. Raději k tomuto účelu použijte gumové podložky na zem.

  Co v posilovně nesmí chybět

  Asi se shodneme, že hrazda by neměla chybět v žádné posilovně. Shyby jsou základním cvikem pro rozvoj zádového svalstva a přítahy vám skvěle posilní celou horní část těla. Oblíbenou součástí posiloven se v posledních letech stal i TRX systém, kdy pracujete s odporem vlastního těla. Ten navíc pohodlně zavěsíte právě na hrazdu. Pro balistický trénink se vybavte litinovou koulí s madlem kettlebell. Využijete ji i při silovém tréninku. Činkový set, u kterého si můžete nastavit hmotnost pomocí snímatelných závaží, je další tip pro základ domácí posilovny.

  Už se těšíte, až si doma utvoříte koutek pro cvičení? Domácí posilovna je snem mnoha z nás. Nyní je příhodná doba pro její realizaci. Nejprve si rozvrhněte místnost a určete, kam dáte prostorné regály pro všechny potřeby, a kam umístíte hrazdu, a poté už se vrhněte na nákup vhodného vybavení.

  Rate this post