• Seznam rad, které si pročíst před koupí nové matrace

  24.4.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Koupě matrace není zrovna lehký úkol. Zejména bereme-li v potaz, kolik druhů tohoto spacího společníka se na trhu nachází. Na jedné straně vidíme pružinovou matraci, na druhé pak pěnovou matraci a někde mezi se nám nabízí také latexová matrace, která se zdá být nejlepší, ovšem trochu dražší alternativou. Abyste se rozhodli pro tu, která vám nejvíce vyhovuje, držte se seznamu rad.

  Informujte se o materiálu a certifikátech

  Víte, co je klíčové při výběru nové matrace? Materiál a certifikáty, které matrace má. Při výběru nové spací opory se vám možná jedna líbí víc než druhá, ovšem předtím, než si daný model zakoupíte, zeptejte se, jaké jsou výhody a nevýhody daného materiálu, jaká je jeho životnost a jaké certifikáty mu byly přiděleny. Vyvarujete se tím nepříjemnostem a následnému zklamání.

  V současné době se matrace vyrábí například z pěny, latexu, také z hedvábí, lnu, dokonce z extraktů z léčivých bylin. Je na vás zjistit, jaký vám vyhovuje nejvíce a kterému tím pádem dáte přednost.

  Seznam rad ktere si procist pred koupi nove matrace

  Jednu, nebo dvě?

  Pokud si pořizujete matraci do partnerského lože, vaší otázkou jistě je, jestli máte pořídit jednu nebo dvě matrace. Může se stát, že partnerům nevyhovuje stejný typ či tvrdost této opory. Pokud se v takové situaci nacházíte, sáhněte po dvou, které jen spojíte ve středu spojovačem. Tím se vyhnete tomu, že se jeden z partnerů vyspí a druhý nikoliv.

  Dnes lze narazit na matrace, které mají takzvané zóny. Ty jsou často skvělou volbou, ať už preferujete jakoukoli tvrdost. Jsou totiž jejich kombinací a problém s nimi nemá ani jeden z páru.

  I cena hraje roli

  I když to nyní nevypadá, i cena hraje zásadní roli. Pravděpodobně toužíte mít tu nejkvalitnější matraci, abyste se co nejlépe vyspali, ale váš rozpočet je pouze omezený. Nechcete si pořizovat matraci, která by vyšla na desítky tisíc korun, protože tolik vám možná na účtu ani nedřímá.