• 3 otázky, ve kterých byste měli mít jasno předtím, než se vydáte pro komodu do ložnice

  28.4.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Výběr komody do ložnice na první pohled sice nevypadá složitě, jestliže ho ale podceníte, můžete se později setkat s tím, že komoda neplní účel, který jste u ní zamýšleli, a je vám spíše na obtíž. Proto, abyste vybrali tu správnou komodu, nemusíte být specialisté na návrhy interiérů, stačí si předem rozmyslet několik základních věcí. Které to jsou?

  1.    Kam a proč vlastně chcete komodu pořizovat?

  V první řadě byste měli mít jasno o přesném umístění komody. Tedy mít zaměřený prostor, kam ji umístíte a jemu přizpůsobené požadavky na tvar komody.  Komody do ložnice jsou nesmírně praktickým kusem nábytku, do něhož se dá uschovat velké množství věcí. Na rozdíl od skříně je komoda snáze dostupná a na její horní plochu či do prosklené části můžete uložit i věci, kterými se chcete pochlubit, například trofeje ze sportovních závodů a podobně. Kromě své praktické funkce dokáže komoda také šikovně podtrhnout přirozený charakter místnosti a například v ložnici tak pomoci dosáhnout útulnější atmosféry. Tu ještě podtrhnete vhodnou volbou podlahové krytiny. Moderní vinylová podlaha tuto úlohu zvládne beze zbytku.

  2.    Kolik času hodláte věnovat údržbě komody?

  Chcete-li si pořídit kvalitní nadčasový kousek, u něhož nebudete mít problém s důkladnou a pravidelnou údržbou, pak se nebojte sáhnout po komodě z masivu. Naopak snadnou údržbu a přirozený vzhled dřeva vám přinese levnější, ale stále poměrně trvanlivá komoda do ložnicelamina. Zatímco dřevo, které je ošetřené vosky a oleji, je nutné čas od času znovu přetřít, masivní komodu s lakovanou povrchovou úpravou anebo komodu z lamina stačí pouze jednou za čas otřít vlhkým hadříkem. Odměnou za námahu při údržbě dřevěné komody vám bude přirozený vzhled dřeva, který si ale můžete domů také zakomponovat, pořídíte-li si komodu z lamina, jejíž povrch dřevo věrně imituje.

  3.    Z jakých typů komod budete vybírat?

  Chcete, aby komoda zapadla do stávajícího interiéru anebo byste raději zvolili designový kousek, na který již při letmém pohledu padne do oka každého návštěvníka? Komoda může být jak nenápadným kouskem nábytku, tak dominantou pokoje, a právě na výběru jejího stylu záleží to, kterou z těchto funkcí u vás bude plnit. Komoda do ložnice má nejčastěji několik šuplíků a obvykle nebývá vybavena prosklenou částí. Tu najdete u komod kombinovaných anebo skříňkových, které se ale hodí spíše do obývacího pokoje.