• Granitové dřezy jsou hitem jedenadvacátého století. Čím vynikají?

  29.4.2021 | autor: redakce | sekce: Doplňky, Inzerce

  Moderní kuchyně si zasluhuje moderní dřez. Jenže jak si ten správný vybrat? V posledních letech se pozornost upíná na takzvané granitové dřezy, které jsou doslova hitem jedenadvacátého století. Vyrábějí se zásadně ze směsi, která je většinou tvořena z osmdesáti procent kamenivem, z patnácti pojivem a z pěti procent barvivem. Dnes jsou k dostání v celé škále provedení lišících se třeba i svou barvou. My se však podíváme na to, čím vynikají a proč si právě je zakoupit.

  Snadná údržba jako hlavní přednost

  Kuchyňské dřezy jsou především našimi velkými společníky a parťáky při chystání snídaně i obědu. Bez nich bychom měli neustále všude mnoho nádobí nebo jsme neměli, kde si opláchnout ovoce či zeleninu. Jelikož dřez neustále zatěžujeme nečistotami, je důležité, aby se snadno udržoval. A to granitový dřez splňuje.

  drez

  Zejména jedinci, kteří mají v domácnosti spíše tvrdší domu potřebují najít takový dřez, z něhož způsobené skvrny půjdou velmi snadno dolů. A granitový dřez jedním takovým je. Jen při jeho čištění nepoužívejte drátěnku, kterou by se mohl nenávratně poškrábat.

  Vysoká odolnost je také na seznamu předností

  Dále stojí za zmínku, že granitové dřezy disponují skutečně vysokou odolností. Mohou odolat teplotě rovnající se až 280 stupňům Celsia. Ovšem i když je to poměrně dobré skóre, při manipulaci s horkými hrnci nebo pánvemi se přesto doporučuje používat podložku. Teplota rozpálených kusů nádobí totiž může mít až dvojnásobnou hodnotu, což by mohlo vést k poškození dřezu.

  Mnoho tvarů a velikostí

  Na seznam výhod lze bezesporu zařadit také fakt, že si lze granitové dřezy pořídit v mnoha různých provedeních. K dostání jsou nejen v celé spoustě barevných kombinací, jak již bylo zmíněno, ale také v mnoha tvarech i velikostech. Zatímco některé mají vaničku i odkapávač, jiné nikoliv. V nabídce jsou dvojdřezy i jednodřezy, tudíž si každý najde opravdu takového kuchyňského parťáka, který mu do kuchyně s přehledem vejde.