• eddbaeaceecddfebd

  Vyberte ty pravé bezpečnostní dveře. Kompromisy zde nefungují

  3.2.2020 | autor: David H. | sekce: Byt a dům

  Chcete zabezpečit své bydlení ještě lépe? Pak je nejlepší cestou zvolit si pořádné bezpečnostní dveře. Jenže jak vybrat ty správné a nenechat se napálit? Není to tak lehké, jak by se mohlo zdát.

  Bezpečnostní třída je důležitá i pro pojišťovnu

  Základní charakteristikou bezpečnostních dveří je zařazení do bezpečnostní třídy. Proto se při jejich výběru vyplatí obrátit na odborníky a ptát se na stupeň zabezpečení dle normy ENV 1627. Bezpečnostní třída vám prozradí nejvíce o tom, jak jsou dveře skutečně odolné vůči vniknutí zloděje. Pro běžnou ochranu soukromého majetku se používají většinou dveře 2. – 4. třídy s tím, že čím vyšší třída, tím lepší ochrana. Rozdíly v ceně sice nebývají malé, ale většinou se vyplatí investovat pár tisíc navíc. Konkrétní bezpečnostní třída také bývá požadavkem pojišťoven v případě řešení pojistné události. Přestože každá pojišťovna požaduje jiný stupeň zabezpečení při určování výše pojistky a hodnoty pojištěných věcí, všechny pojišťovny požadují dveře certifikované. Certifikace výrobku pro vás znamená záruku splnění všech vlastností výrobku, které byly u vzorového kusu prověřeny fyzickými zkouškami.

  eddbaeaceecddfebd

  Maaark (CC0), Pixabay

  Bez certifikátu ani ránu

  Certifikát je tedy prvním klíčovým bodem vašeho výběru. Dále vám pomůže i váš selský rozum. Je jasné, že základ bezpečnostních dveří by měl tvořit pevný rám z tvrdého dřeva nebo kovu s bezpečnostní výplní z různých materiálů. Kvalitní konstrukce v kombinaci s čepy tvoří štít proti násilnému vniknutí. Čepy zabraňují vysazení dveří ze závěsů, vypáčení a vytlačení ze zárubně. I závěsy musí být v souladu s bezpečnostními parametry.

  Samotnými dveřmi to ale většinou nekončí. Aby měla vaše investice smysl, je většinou dobré zároveň provést také výměnu:

  • zárubní
  • zámkové vložky
  • kování a dalších nezbytných součástí vstupních dveří

  Bezpečnostní dveře musí být funkční, účinné, vyrobené z prověřených materiálů s dlouhou životností. Opravdu nemá smysl zde šetřit. Musíte počítat s tím, že investice to bude nemalá, ale často chráníte několikanásobně vyšší hodnotu majetku, který váš byt či dům ukrývá.

  Rate this post