• apartment

  Tipy, jak rozjasnit tmavý interiér

  10.5.2021 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Tmavý a pochmurný interiér bez dostatečného světla není jistě útulný. I když se tak může na první pohled tvářit, věřte, že po nějakém čase už vás přestane bavit. Možná právě proto vám nyní přinášíme několik praktických tipů, jak docílit většího prosvětlení tmavých pokojů. Pokud zrovna nemáte možnost provést stavební úpravu v podání většího okna nebo prosklené stěny, je tu i několik dalších možností.

  Nepodceňujte vhodné osvětlení

  Když k vám nemůže pronikat světlo zvenčí, rozhodně byste neměli podceňovat to správné osvětlení, respektive jeho umístění. Instalujte světla například do temných koutků, ideálně v podobě závěsných světel. Jestliže si přece jenom potrpíte na tmavší barvy kupříkladu na stropě, vydejte se cestou zapuštěného osvětlení. Typickým příkladem jsou bodovky.

  Tmavá nemusí být vždy tmavá

  Jestliže vám nějakým způsobem imponují tmavé odstíny v domácnosti, zvolte určitý kompromis. Například tím, že vsadíte na přírodní barvy. Nikdo po vás nechce bílou, která samozřejmě danou místnost prosvětlí asi nejvíce. Taková světle hnědá nebo šedá mohou mít zajímavý nádech. I zde platí, že tmavá zákoutí dál od okna by bylo vhodné prosvětlit.

  apartment

  Světlá kuchyň udělá hodně

  Jestliže máme být v prosvětlování interiérů co možná nejkonkrétnější, zaměříme se třeba na kuchyň. I když je v poslední době hodně trendy tmavá kuchyň, přesto ji můžete určitými prvky zesvětlit, což se promítne do rozjasnění celé této místnosti. Tmavou kuchyň ideálně kombinujte s bílou či světlou pracovní deskou. V podobném odstínu mohou být laděny také jednotlivé spotřebiče. V ideální případě i podlaha. Pak tmavá kuchyň krásně vynikne a tento prostor bude patřičně prosvětlen.

  A věřte nebo ne, takových tipů na projasnění interiéru je více než dost. Mnohdy zkrátka nepotřebujete velké okno, abyste svému příbytku dodali tu správnou záři.

  Přečtěte si ještě tyto články:

  Rate this post