• Správa přístupu do domu může být snadná

  15.1.2020 | autor: redakce | sekce: Doplňky, Inzerce

  V naší zemi je poměrně nízká úroveň kriminality, přesto bychom neměli opomíjet bezpečnost. Ke krádeži nebo vloupání může dojít i ve zcela klidné lokalitě. Zvýšenému riziku nejsou vystaveny jen budovy stojící na odlehlých samotách a objekty v rekreačních oblastech, kde se vlastníci zdržují jen v určitých částech roku. K problémům často dochází i v bytových domech.

  Proč je třeba věnovat zabezpečení bytového domu zvýšenou pozornost?

  V objektech s větším počtem bytových jednotek mnohdy žije i několik desítek lidí. A velice často je alespoň část bytů pronajímána, v dnešní době obvykle na dobu určitou. Zvyšuje se tak fluktuace obyvatel, sousedé se nezřídka navzájem neznají. Nedokáží tak identifikovat osoby, které se v domě pohybují neoprávněně. A v turisticky atraktivních lokalitách situaci komplikují i stále častější krátkodobé pronájmy pokojů v bytových domech turistům.

  IMA

  Jak zajistit bezpečnost a zabránit vniknutí nežádoucích osob?

  Řada majitelů a správců objektů řeší otázku, zda se nadále spoléhat na klasické klíče, nebo raději zvolit moderní technologické řešení. A právě druhá alternativa nabízí celou řadu výhod. Proto jsme se pro ni rozhodli ve chvíli, kdy jsme několik bytů v našem domě začali nabízet turistům prostřednictvím webového portálu. Elektronický přístupový systém umožňuje nejen otevírání dveří na čip, ale dokonce i otevírání mobilem s technologiemi NFC nebo BLE. Velkou výhodou pro nás je, že odpadly problémy ve chvíli, kdy některý z hostů zapomene vrátit klíče. Není třeba komplikovaně měnit zámek a zajišťovat nové klíče pro stálé nájemce stačí jen nahradit identifikátor v systému novým.

  Jak přístupový systém funguje?

  K otevírání lze využít bezkontaktní kartu třeba v podobě klíčenky či nálepky, případně i mobilní telefon. Velkou výhodou je snadná správa; nahrazení identifikátoru novým zabere pouhých pár minut. Otevírání mobilem díky aplikaci je snadné a hravě ho zvládne sám správce objektu. Využíváme systém pro správu přístupů do domu, který dodává Institut mikroelekronických aplikací, jehož specialisté nám poskytli řešení přesně na míru našim potřebám.