• Drazba nemovitosti

  Jak sehnat bydlení levně? Zkuste dražby nemovitostí

  16.1.2020 | autor: redakce | sekce: Financování, Inzerce

  Levné bydlení by se v současné době dalo považovat skoro za oxymorón. Sehnat byt či dům za slušnou cenu je prakticky nemožné, a to jak pro pronájem, tak koupi. Přesto existují jisté triky, které vám pomohou ušetřit. Jedním z nich je například nákup nemovitostí v dražbě.

  Hned na začátku je třeba uvést, že nemovitosti v dražbě může koupit úplně každý, i ten nejobyčejnější člověk. Nejde o žádnou zábavu pro horních deset tisíc. Problém spočívá jen v tom, že veřejnost o takové možnosti zpravidla nemá ani tušení.

  Co všechno se dá sehnat v dražbě a kde vůbec hledat?

  Začněte průzkumem na internetu, určitě natrefíte na nějaký web, kde se dají prohlížet nemovitosti v dražbě ve vašem okolí. Například ostravská soudní exekutorka Pavla Fučíková provozuje web, kde je možné prohlédnout si dražby nemovitostí v exekuci. Aktuálně tam jsou k prodeji pozemky, rodinné domy, byty i garáže. U každé nemovitosti přitom vidíte datum dražby, fotografie, popis stavu a znaleckou cenu. Jistě si všimnete, že znalecká cena je často mnohem vyšší než cena vyvolávací, máte tedy reálnou šanci, že nakoupíte levně.

  Drazba nemovitosti

  Dražit se dá i z pohodlí domova

  Exekuční dražby nemovitostí sice probíhají i fyzicky na předem určeném místě (v případě Ostravy jde o dražební místnost Exekutorského úřadu Ostrava). Vy ovšem nemusíte vůbec nikam chodit, dražit se dá i přes internet.

  Jen je třeba vše začít řešit včas. Pro elektronickou aukci se musíte registrovat, ověřit svou totožnost na CzechPOINTu a zaplatit dražební jistotu. Ta vám bude navrácena, pokud nemovitost nevydražíte.

  Nákup v dražbě není nebezpečný

  Máte strach, jaké nemovitosti jdou v dražbě k dispozici? Dražby nemovitostí v exekuci nabízí jak zchátralé domy, tak novostavby ve vynikajícím stavu. Ničeho se ale nebojte, protože ke každé nemovitosti je připojen znalecký posudek s podrobnými informacemi. Ten byste u jiného způsobu prodeje nejspíš ani nedostali.

  Rate this post