• Dokonalý trávník

  23.6.2014 | autor: TomasL | sekce: Zahrada

  Dokonalý trávník lze zajistit několika způsoby. Jedním z nich je pořídit si kvalitní zahradní traktor, a to zejména tehdy, pokud mluvíme o větších pozemcích.

  Zahradní traktory představují speciální druh sekaček, které svým majitelům pomohou zejména při sečení velkých ploch trávníku. Tento druh žacího elementu se ovládá velmi jednoduše. Pokud jste dobrým řidičem, s mini traktorem nebudete mít žádný problém. Ale ani pokud nepatříte k těm největším Schumacherům, garantujeme vám, že na princip ovládání tohoto stroje přijdete velmi rychle. Zahradní traktory jsou schopné posekat i metrovou trávu a díky sběrnému koši s velkým objemem již nemusíte ztrácet čas hrabáním posečené trávy.

  Bez rotačních nožů to nejde

  nothing_runs_like_a_deere_187687Mezi základní komponenty patří rotační nože. Zahradní traktory mohou mít přitom jeden nůž se záběrem od 60 centimetrů nebo dva nože se záběrem více než jeden metr. Levnější verze disponují mechanickými převodovkami, které mohou být manuální nebo automatické. Kvalitnější traktory již mají hydrostatické převodovkami. Jejich záběry dosahují šířky až 1, 5 metru.

  Tvrdá ocel

  Rámy traktorů jsou sestaveny z oceli, nejpevnější jsou trubkové rámy odolné proti nárazům. Nejčastěji je pohánějí benzinové čtyřtaktní motory, přičemž výkony těch levnějších se pohybují od 8 do 13 kW. Jejich ovládání je opravdu jednoduché. Při práci pohodlně sedíte. Pokud se sběrný koš naplní, signalizuje vám to elektronika. Koš je dokonce možné vyprázdnit i z místa řidiče. Elektronika také signalizuje i stav nabití baterie, počet pracovních hodin stroje či stav paliva. V náročnějším terénu je dokonce možné zakoupit si traktor s většími koly.

  Dokonalý trávník
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.