• Snižte spotřebu elektrické energie. Zde je několik tipů

  12.10.2020 | autor: David K. | sekce: Energie

  Zvyšující se náklady na elektřinu nepotěší jistě žádného majitele domácnosti. Jestliže jsou pro vás tyto výdaje už dlouhodobě neúnosné, pak je na čase, začít s tím něco dělat. V tomto článku vám přineseme několik praktických tipů, jak byste mohli více či méně snížit náklady na elektřinu.

  Začněte u toho nejhlavnějšího

  V první řadě si zjistěte, zda máte u svého dodavatele nastavenou správnou sazbu elektřiny a nepodceňujte ani vhodnou volbu typu hlavního jističe. Možná že zjistíte, že máte nárok na daleko levnější tarif, který vám ušetří spoustu peněz.

  Velký vliv na spotřebu má jistě minimalizování jakýchkoliv úniků tepla. Je však pravdou, že zateplení nemovitosti si nemůže dovolit každý, a to ani výměnu oken. Vždy je zapotřebí najít efektivní kompromis mezi vytápěním a větráním daného obydlí.

  energie uspora

  Další tipy na snížení spotřeby elektřiny

  Pojďme se ale věnovat i cenově méně nákladným radám na snížení spotřeby elektřiny, než je zateplení celé nemovitosti. Vsadit můžete kupříkladu na nákup energeticky úsporných elektrospotřebičů. Rozdíly mezi A+ a A+++ jsou opravdu značné a třeba u trvale běžících výrobků jakými jsou lednice může dělat úspora i několik stokorun za rok. Tento tip se týká i volby úsporné varné desky a ostatních elektrospotřebičů.

  Dále vyměňte klasické žárovky za LED žárovky. Obohaťte své radiátory a termoregulátory a naučte se správným zvykům. Například perte a myjte nádobí až poté, kdy máte levnější noční proud. Zprvu se vám vše může zdát jako detail, ale ve výsledku lze takto ušetřit poměrně dost peněz.

  Na závěr si necháme ještě jednu radu související s levnější energií. Zkuste si každý rok porovnat ceny dodavatelů elektřiny a pokud ten váš oproti konkurenci zdražil, neváhejte přejít k levnějšímu. Když nebudete smluvně zavázáni, je to otázkou velice krátkého času. A to za to tu úsporu opravdu stojí.