• Jak co nejvice usetrit pri stehovani

  Jak co nejvíce ušetřit při stěhování?

  27.11.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Stěhování v Praze je fyzicky i psychicky náročná činnost. Pokud nemáte dostatečně velké auto na přepravu největších kusů nábytku, budete si muset najmout stěhovací firmu. Stěhovací firma sice stojí peníze, může se vám ale velice vyplatit. Poskytnou vám obalový materiál a pomohou vám vše zorganizovat. Také při přenosu vašich krabic a nábytku jsou neocenitelní. To oceníte zejména v případě, že nemáte možnost využít ke stěhování někoho k ruce. Vše ale stojí peníze. Jak při stěhování co nejvíce ušetřit.

  Sežeňte si krabice zdarma

  Pokud jste někdy viděli, jak se v obchodech s potravinami nebo také elektronikou doplňuje zboží, víte, kolik obalového materiálu tyto společnosti musí každý den vyhodit. Nejlepší možností, jak můžete ušetřit, je vyprosit si od nich některé velké krabice. Ty by tyto společnosti stejně vyhodili. A vám to může ušetřit náklady.

  Rozmontujte nábytek

  Čím méně prostoru vaše věci při stěhování zaujmou, tím rychleji budete přestěhováni a zároveň se vyhnete nutnosti vracení se pro věci, které se napoprvé do auta nevešly. Většina stěhovacích společností si totiž účtuje nejen čas, po který jsou vám pracovníci k dispozici, ale samozřejmě také kilometry, které museli s vašimi věcmi ujet. Ne každý nábytek je možné rozmontovat, a ne každý se troufá na jeho montáž v místě bydliště.

  Vše nepotřebné musí pryč

  S předchozím bodem souvisí také to, že se zbavíte nepotřebných věcí. Opravdu musíte stěhovat starý vysavač, když už jste si pořídili nový? Skutečně vše, co máte doma využíváte? Čím méně věcí, tím rychleji budete přestěhovaní – a tím méně místa vaše věci ve stěhovacím autě zaberou.

  Pečlivé plánování

  Pokud využíváte specializovaných služeb – ať už je to stěhovací služba nebo třeba úklidové práce – platíte je od hodiny. Pokud na místo vašeho bydliště dorazí v okamžiku, kdy ještě nemáte vše připravené, čekají. A jejich čekání znamená náklady navíc pro vás.