• fotovoltaické panely

  Elon Musk má další novinku. Tašky na střechu z fotovoltaických panelů

  6.7.2020 | autor: David H. | sekce: Energie

  Jednu z oblíbených možností, kterou se majitelé rodinných domů snaží ušetřit náklady za energie, představují solární panely umístěné na střechách domů. Konkurencí pro tyto panely by se již brzy mohly stát speciální solární střešní tašky, které v porovnání s klasickými solárními panely přinášejí mnoho výhod. Především lidé, kteří touží po co nejvíce ekologickém a environmentálně šetrném domě, se tak při stavbě přikloní na stranu solárních tašek. Tyto tašky jsou jedním z nejnovějších produktů americké společnosti Tesla, která již řadu let patří k předním firmám zabývajícím se rozmanitými možnostmi využití solární energie.

  Solární tašky versus solární panely

  Možná o solárních střešních taškách slyšíte poprvé, ale nejde o novinku letošního roku, první model těchto tašek přestavila Tesla již před čtyřmi lety. Od té doby ale došlo k několika zásadním vylepšením technologie a výsledkem je současná verze Tesla Solar Roof.  Pokud jde o střechu, vždy patří k těm z finančně nejnákladnějších částí domu. Pokud se pak na ni rozhodnete umístit ještě solární panely, cena samozřejmě ještě vzroste. Jedním z lákadel nových solárních tašek je tak skutečnost, že jejich cena by údajně měla být nižší, než je cena většiny současných klasických střešních krytin.

  fotovoltaické panely

  Velkým propagátorem nových solárních střešních tašek je sám generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk, který kromě jejich ceny často vyzdvihuje také jejich odolnost a trvanlivost, garantovaná funkčnost solárních tašek by měla být celých dvacet pět let, a v porovnání s klasickými solárními panely také jejich estetičnost. I když studie upozorňují na to, že vlastní účinnost solárních tašek je nižší než účinnost solárních panelů, díky větší užitné ploše celkovým ziskem energie tašky panely předčí. Zajímavostí je také rychlost kompletace střechy ze solárních tašek, Tesla je schopná montáž tašek na středně velký rodinný dům provést během osmi hodin.

  Pro domácnosti zcela dostačující množství energie

  Tašky Tesla Solar Roof na střeše průměrného domu by měly bez problémů vyrobit přibližně čtyřicet kWh elektřiny. To je množství, které bohatě pokrývá běžnou denní spotřebu elektřiny amerických domácností. Na konkrétní výkon tašek mají ale samozřejmě vliv vnější podmínky, zejména roční období a zeměpisná poloha. Nutno dodat, že přesunutím zájmu směrem k solárním taškám se společnost Tesla svým způsobem snaží také o to, aby zákazníci zapomněli na poměrně závažné problémy firmy se závadnými konektory v některých jejich solárních panelech.

  Rate this post