• Jak zrekonstruovat vaši střechu?

  12.3.2018 | autor: redakce | sekce: Rekonstrukce

  Pokud bychom měli říci, co je na každém domě doslova to nejdůležitější, potom je to v mnoha ohledech právě střecha. Samozřejmě tomu se není čemu divit, jelikož právě skrz nekvalitní střechu může do objektu pronikat voda, která následně poškodí stěny, stropy, ale i vybavení. A pokud je právě vaše střecha ve stavu, kdy si už zaslouží náležitou pozornost, měla by být rekonstrukce střechy jasnou volbou.

  Jedině tak si budete moci užívat spokojeného bydlení bez toho, abyste se museli bát každého deště.

  Záleží na typu střech

  Střechy jsou samozřejmě různé, a tak je jasné, že ne všechny typy se rekonstruují stejně. Na mnoha komerčních objektech nebo na panelových domech jsou poté nejčastěji střechy rovné. Zde může být rekonstrukce provedena třeba formou nové lepenkové vrstvy, nebo formou speciálního izolačního nátěru, který se postará o to, aby vše bylo zase v pořádku. Nejčastějším typem střech u rodinných domů jsou ale střechy šikmé. A tak se společně s námi pojďte podívat, jak by vlastně taková rekonstrukce střechy měla vypadat i v tomto ohledu.

  Důležitá je i volba termínu celé rekonstrukce

  Jak zrekonstruovat vaši střechuPokud se tedy dostanete k tomu, že se rozhodnete pro opravu, nebo pro rekonstrukce střechy, je nutné vybrat i správný termín. Samozřejmě primárně se nabízí léto, a to ideálně období s minimem srážek. Bude totiž nutné počítat s tím, že střecha bude delší dobu bez tašek, a tak případný velký liják může způsobit řadu dalších škod. Právě odstranění staré střešní krytiny je totiž úplně ten první krok. Rázem se nám odkryje i staré laťování, které je také vhodné odstranit, a následně nahradit novým, které bude lépe, vyhovovat našim potřebám.

  Několik dalších nutných činností

  Co by mělo být také dalším naprostým základem, který se současných rekonstrukcí střech týká, to je také nutnost položení difuzních fólií, které chrání před tvorbou případných kondenzátů. Dříve sice používány nebyly, ale pokud jsou rekonstrukce střechy, mělo by se s danými fóliemi počítat. Následně už se počítá také s novým laťováním. Zde existuje standardizovaný profil, a to o velikosti 40 x 60 milimetrů. Jakmile je i tento krok hotový, může se přistoupit k tomu poslednímu, a tím je položení nové střešní krytiny, tedy nových tašek. A tím je rekonstrukce střechy hotova.

  Jaké tašky zvolit?

  V souvislosti s pokládkou nových tašek je rozhodně třeba zaměřit se také na to, jaké možnosti dnes existují. V principu jsou používány dva nejčastější typy. Jedním z nich je pálená taška, které je o něco dražší, ale nabídne velmi dobré vlastnosti z hlediska odolnosti a životnosti.

  Druhou možností jsou betonové tašky, které sice mají vlastnosti o něco horší, ale zase je vyvažují příznivější cenou. V tomto ohledu samozřejmě už záleží pouze na vás, pro jakou možnost se nakonec rozhodnete.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Peter Haken).

  Rate this post