• Bydlet můžete levně a krásně

  24.5.2020 | autor: David K. | sekce: Doplňky

  Spousta lidí si myslí, že útulného a komfortního obydlí lze docílit pouze za přispění většího finančního obnosu. A tomu tak opravdu je, o tom není žádných pochyb. Krásné bydlení lze ale vytvořit i levně, pokud víte, jak na to. S několika praktickými tipy vás seznámíme v následujících řádcích.

  Všechno nemusí být nové

  Jestliže jste omezeni financemi, nekupujte všechen nábytek nový, ale udělejte si výlet do nějakého nábytkového bazaru. Určité kusy nábytku vám mohou darovat třeba i blízcí, jež se ho chtějí zbavit vyhozením do kontejneru. Pokud je v pořádku nebo vyžaduje jen malé úpravy, můžete si s ním zútulnit svůj domov. Ono někdy to staré dřevo vytvoří daleko lepší efekt než moderní materiály.

  Pokud jde o nábytek, spojte dobré s užitečným a investujte do rozkládací sedací soupravy, kterou zároveň využijete jako místo pro spaní. Pokud nejste schopni investovat do drahých obkladů, pak si nakupte levné samolepící fólie, jež ve výsledku vypadají obdobně. Nemáte na novou laminátovou podlahu, zainvestujte do levnějšího linolea, třeba v podání dřevěného dekoru.

  S minimem financí lze zmodernizovat i původní vestavěné skříně ve vašem novém bytě. Stačí jen trochu barvy nebo tapet a hned získáte spoustu nového úložného prostoru.

  byt

  Dekorace tvořené svépomocí

  Ten správný domov domovem pochopitelně tvoří nejenom samostatné kusy nábytku, ale také bytové doplňky. Když si je budete kupovat v obchodě, můžete za ně zaplatit až tisíce korun. Vy si je však vytvoříte levně a s minimem peněz. Jestliže jste alespoň trochu zruční, kupte si dostatek látky, výplně a ušijte si třeba potah na polštáře. V podobném duchu můžete pokračovat i v dalším zkrášlování obydlí. Třeba místo drahých obrázků kupte jen rámečky a do nic doplňte své vlastní fotografie.

  Bydlení lze s trochou fantazie a nápaditosti zařídit opravdu hodně levně.