• Zvolit vestavěnou nebo volně stojící digestoř?

  21.10.2019 | autor: Kateřina M. | sekce: Doplňky

  Pokud si vybíráte novou digestoř, narazíte na mnoho druhů. Většina se liší svými funkcemi a také cenou, která obvykle odráží kvalitu. Základní rozhodování však zní „vestavěná nebo volně stojící digestoř“? Oba tyto typy mají své výhody a nevýhody. Ukážeme vám, v čem se od sebe liší, abyste se mohli co nejlépe rozhodnout, jaký bude vás nový spotřebič.

  V čem jsou shodné?

  Vestavěná i volně stojící digestoř svou funkci plní úplně stejně. Oba typy slouží k odsávání par a pachů během vaření. Mají na sobě zpravidla jednoduché ovládání a umisťují se nad sporák. V rámci výkonosti nenajdete rozdíl. Také platí, že ať si vyberete jakýkoliv druh, bude vždy nutné mu věnovat určitou péči, jako je čištění a měnění filtrů. Existují ekonomické i velice kvalitní jak samostatné, tak i zabudované digestoře.

  Zabudované digestoř

  Velkou výhodou zabudované digestoři je, že skvěle ladí s celým designem kuchyně. Díky opravdu ucelenému vzhledu jsou tyto digestoře moderní a v současné době velmi oblíbené. Jejich další výhodou je, že ušetříte čas s výběrem a s porovnáváním jednotlivých produktů. Pokud si kupujete kuchyni v sadě, máte digestoř již předem danou u komod a ostatních spotřebičů, popřípadě si vybíráte jen z užší řady. Existují dva druhy vestavěných digestoří. Prvním jsou takové, které mají své pevné a trvalé umístění a se kterými nejde manipulovat. Druhým pak digestoře, které jsou výsuvné. V případě, že zrovna nevaříte, je můžete jednoduše schovat, aby nebyly viditelné.

  kitchen hood

  arealgirlfriday / Pixabay

  Volně stojící digestoř

  Opakem zabudované digestoře je volně stojící. Tak se kupuje samostatně mimo sadu kuchyňské linky. Zavěšuje se nad sporák. Pokud vás baví vybírat domácí spotřebiče a chcete si zvolit takový, který bude do posledního detailu odpovídat vašim představám, je volně stojící digestoř tou pravou volbou pro vás. V případě poruchy také oceníte fakt, že není problematické ji sundat, popřípadě po čase vyměnit za novou.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.