• Barvy, které by neměly chybět ve vaší koupelně

  26.5.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Proudění energie, harmonie, dobrý pocit. To je výsledek snažení feng-shui. Přejete si mít svou koupelnu zařízenou podle tradičního učení o souladu energií? Pojďte se podívat na to, jaké barvy by vám rozhodně v koupelně neměly chybět. Co jednotlivé barvy znamenají?

  Modrá

  Modrá barva představuje harmonii a soulad. V případě, že je vaše koupelna zařízena v neutrálních barvách, si ji můžete dopřát v podobě vhodných textilií nebo doplňků. Skvěle se hodí například luxusní a praktické koupelnové předložky, modrou barvu ale můžete použít například také pro obrazy moře nebo krajiny, které umístíte na stěny koupelny.

  Žlutá

  Žlutá barva je podle feng-shui symbolem pro sluneční světlo. Jedná se o prvek ohně a země, který z hlediska rovnováhy energií v koupelně velmi chybí a je nutno jej doplňovat. Jak tuto barvu do místnosti dostat? Jednoduše, zkuste třeba luxusní ručníky, které celý prostor doslova rozzáří. Žlutá barva se rovněž hodí pro květináče rostlin, které budete mít v koupelně umístěny.

  bathroom

  Hnědá

  Jak jsme již zmínili, do koupelny je nutno doplňovat prvek ohně a země. Právě zemitý prvek se vám do prostoru podaří dodat například dřevěnými aplikacemi. Může se jednat o ozdobné dřevěné rošty, o rámy zrcadel, nebo o dřevěný masivní nábytek. Hnědá barva a prvek dřeva spolu přinesou do koupelny soulad.

  Zelená

  Opět element, který zastupuje zemský prvek. Nenáročné pokojové rostliny, zelené krajiny v obrazech, nebo například energetické obrazy. To vše se pro prostor koupelny hodí více, než byste čekali. Právě zelená dokáže energii místnosti sjednotit a vyladit.

  V rámci koupelny je také nutno zmínit barvu bílou. Ta pro feng-shui představuje symbol čistoty. Bílé sanitární zařízení, nebo také kachličky a výmalbu, proto udržujte vždy v perfektní čistotě, aby mohla místností plynout ta správná energie.