• Sušička prádla je vděčným pomocníkem v domácnosti

  24.5.2021 | autor: David K. | sekce: Doplňky

  Člověk si může do domácnosti pořídit spoustu nejrůznějších spotřebičů, které se rázem stanou přínosnými pomocníky. Jedním z nich je také sušička prádla. Jestliže si myslíte, že jde o předraženou zbytečnost, jíž rozhodně nemusíte mít, následující řádky vás přesvědčí o opaku.

  Proč si pořídit sušičku prádla?

  Jedním z nejzásadnějších benefitů je bezpochyby to, že nemusíte prádlo věšet na sušák, což mimochodem oceníte primárně v zimě. Už žádný sušák v domě či bytě a nadměrná vlhkost, z níž vzniká akorát tak plíseň. To je však teprve začátek toho, co vám přináší sušička prádla.

  Další výhodou je určitě možnost nastavení vhodného programu, který usuší prádlo. Posléze ho jen vyndáte, složíte a uložíte do skříně. To znamená, že vám s pořízením sušičky prádla může odpadnout i nepříjemné žehlení. Sušička prádla zároveň zbavuje prádlo dalšího prachu, chlupů z domácích mazlíčků a podobně, což pračka neudělá dokonale.

  Věřte nebo ne, ale sušení prádla může s tímto praktickým domácím elektrospotřebičem nabývat zcela odlišných podob, které si zamiluje určitě každý.

  dryer

  Posviťte si na neduhy

  Jestliže se setkáte s názory, že sušička prádla spotřebuje spoustu elektřiny a proto byste si ji neměli kupovat, postavte se tomuto problému čelem. Například tak, že si z bohaté produktové nabídky těchto spotřebičů vyberete ten s nižší spotřebou. To znamená s energetickým štítkem A+, A++ nebo A+++. Pokud máte v domácnosti dvojí tarif pro elektřinu, snižte náklady na provoz sušičky tím, že ji budete zapínat v době levnějšího tarifu. Jakoukoliv hlučnost pak můžete minimalizovat tím, že sušičku umístíte tam, kde vás nebude rušit. Pokud to samozřejmě jde.

  Sami se ostatně můžete přesvědčit o tom, že když si sušičku prádla jednou pořídíte a v domácnosti vyzkoušíte, jen stěží si budete odvykat a vracet se k běžnému sušáku na prádlo.