• Karavan jako trvalý domov není ničím neobvyklým

  18.4.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Karavan a obytný vůz. To jsou v posledních letech zajímavé způsoby trávení rodinné dovolené a poznávání. A to nejenom v rámci České republiky, ale také zahraničí. Dokázali byste si ale představit, že by se karavan stal vaším domovem na podstatně delší dobu? Ať už vás k tomu dovede životní situace nebo vlastní rozhodnutí?

  Jak začíná cesta na čtyřech kolech?

  Na počátku všeho přihcází zásadní rozhodnutí. Pořídíte si karavan nebo obytný vůz. Společně s karavanem musíte vlastnit vůz, který jej bude schopný tahat. To je asi první nevýhoda. Na druhou stranu karavan někde odstavíte a můžete jezdit na výlety. V případě obytného vozu máte vše v jednom. Tím odpadá nutnost pořídit automobil, na druhou stranu může být limitují určitá mobilita. Co se týče pořizovacích nákladů, počítejte s cenami od 300 000 Kč, potažmo 500 000 Kč.

  Ujasnit byste si měli primárně hmotnost takového domova na kolech a to, zda na jeho řízení vůbec vlastníte řidičský průkaz.

  Bydlení v karavanu nebude tak špatné

  Pokud nemáte problém s omezeným životním prostorem v karavanu nebo v obytném voze, věřte, že vám nebude nic chybět. Současné modely jsou v podstatě plnohodnotným příbytkem. Nechybí v nich toaleta, sprcha, pitná voda, včetně té užitkové a jsou vybaveny i nezávislým vytápěním. Když je opatříte solárními panely, budete do značné míry i energeticky soběstační.

  Karavan si navíc můžete upravit k obrazu svému, takže se nabízí spousta praktických vychytávek, úložného místa i pohodlné spaní. Jestliže jste schopni pracovat na cestách, v životě na čtyřech kolech vás nebude nic limitovat.

  Tak co, neláká vás představa, že byste žili několik měsíců až let v karavanu, který by se stal vaším plnohodnotným domovem? V lepším případě takový život můžete spojit s neomezeným a nekonečným cestováním. To je v životě určitě k nezaplacení.

  Rate this post