• Rustikální design má stále své kouzlo

  3.4.2014 | autor: redakce | sekce: Byt a dům

  Rustikální nábytek má u mnoha lidí také v současné době zelenou, neboť přináší kousek přírody do jejich domácnosti. Rustikální nábytek z masivu vytváří dokonalou atmosféru a velmi příjemně osvěží interiér. I když vypadá jako takzvaný starodávný nábytek, skvěle zapadne také do moderně, luxusně i běžně zařízených bytů.

  Co vlastně znamená slovo rustikální? Jedná se o francouzské slovo rustique, což v překladu znamená hrubý, neotesaný či venkovní. Přesně tak vlastně vypadá i tento nábytek. Na první pohled vám přijde, že jste se vrátili nejméně 100 let do minulosti. Přesto má opravdu jedinečné kouzlo a mnoho lidí si v něm nachází své zalíbení.

  Neobvyklé provedení, vysoká odolnost

  U rustikálního nábytku můžete mít jistotu opravdu vysoké kvality použitého materiálu. Nábytek je odolný a při správném ošetření vám vydrží opravdu mnoho let a bude vypadat pořád jako nový. Velmi pěkně vypadá nábytek vyrobený z dřevin jako jsou dub, buk, javor, třešeň nebo topol. Tyto druhy se hojně vyskytují například v Rumunsku, proto se často materiál dováží právě z této země. Výrobky v rustikálním stylu mají svojí jedinečnou eleganci s funkčností v té nejvyšší kvalitě.

  obývací pokoj

  Nábytek v rustikálním stylu se vyznačuje svou významnou pevností, dlouholetou životností a především tím, že se jedná o 100% ekologický výrobek. Nábytek si můžete nechat zhotovit na míru, což je v tomto případě asi ta nejlepší volba.

  Variabilní využití

  V rustikálním stylu dnes můžete mít opravdu jakýkoliv druh nábytku, který vás napadne. Můžete s ním vybavit svou kuchyni, neboť stoly, židle a komody působí velmi věrohodně a užitkově. Ovšem také do své ložnice můžete zvolit neobvyklou postel, která ponese rustikální design. Velmi odolná a kvalitní postel je základ našeho dobrého spánku a navíc udělá z vaší ložnice jedinečné místo.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Maggie Smith).

  Rate this post