• Vybíráte bazén? Možností je mnoho

  9.4.2014 | autor: redakce | sekce: Bazén

  Také vás již nebaví trávit letní dny na přecpaných koupalištích, na špinavých rybnících, nebo na řekách se studenou vodou? V tom případě není nutné zoufat, jelikož existují alternativy, jak si dopřát dokonalé letní koupání, a to přímo u vašeho domu. Řešením je samozřejmě vlastní bazén, který v poslední době využívá ke koupání stále více rodin. A určitě se není čemu divit, jelikož je v mnoha případech lepší volbou, než zmíněné možnosti.

  Nadzemní, nebo zapuštěný?

  Při samotném výběru by tak mělo hrát hlavní roli rozhodně to, zda vsadíte na bazén zapuštěný, nebo nadzemní. Obě varianty mají rozhodně své pro a proti. Zatímco bazén nadzemní je většinou levnější, může mít nevýhodu v tom ohledu, že zkrátka poměrně neesteticky vyčnívá, nabídne pouze několik tvarů, a ne vždy uspokojí náročné zájemce.

  autor: Stoonn (freedigitalphotos.net)

  autor: Stoonn (freedigitalphotos.net)

  Oproti tomu u bazénu zapuštěného je třeba počítat s vyšší cenou, ale vyšší kvalitou, velikostí, ale i různými tvary. Navíc lze k takovému bazénu přikoupit třeba oblíbený protiproud, nebo řadu dalších prvků. Co je však výhodou takového bazénu, je rozhodně to, že perfektně zapadá do reliéfu zahrady. Drobným problémem potom může být to, že pokud má rozměry větší než 16 metrů čtverečných, budete si muset na jeho stavbu zařídit stavební povolení

  Nadzemní bazén zprovozníte sami

  A zatímco u nadzemního bazénu často stačí vybalení z krabice, sestavení a napuštění vodou, u zapuštěného se neobejdete bez prací specializované firmy. Často je však jeho usazení součástí služeb, a tak je vaší jedinou starostí pouze příprava jámy, do které bude zapuštěn. Oproti tomu zmíněný nadzemní bazén existuje i ve speciálním nafukovacím provedení, kdy stačí nafouknout celou konstrukci, a za pár minut je bazén připraven k napuštění vodou.

  Nezapomínejte ani na filtraci

  A pokud se tedy pro bazén rozhodnete, zapomenout byste neměli ani na filtraci. Opět platí, že jsou k dispozici dvě hlavní varianty. Tou první je takzvaná kartušová filtrace. Ta je poměrně levná, snadno se používá, a velmi jednoduše se čistí. Kromě ní je však druhou možností písková filtrace, která však má z hlediska čištění vody mnohem lepší vlastnosti. Opět v tomto ohledu záleží na vašich požadavcích a potřebách. Nutno však říci, že filtrace má na kvalitu vody rozhodně velký vliv.

  Kvalitu vody lze podpořit vhodným zastřešením

  A pokud už o kvalitě vody mluvíme, rozhodně je dobré přemýšlet i o zastřešení. A zatímco u běžného kulatého nadzemního bazénu vám bude plně stačit plachta stejného tvaru, u tvarovaných zapuštěných bazénů bude lepší vsadit na řešení na míru. I to jsou samozřejmě dodatečné náklady, o kterých je nutné předem přemýšlet. Každopádně vhodné zastřešení zabrání tomu, aby v době, kdy se nekoupete, nepadaly do vašeho bazénu nečistoty.

  To vše jsou tedy ty hlavní aspekty, které by měl každý pří výběru bazénu řešit. Poté už záleží pouze na požadavcích a případných finančních možnostech.

  Rate this post