• stavby

  Geometrický plán stavby pro katastr

  20.4.2022 | autor: David K. | sekce: Stavba, Inzerce

  Pokud jste někdy v minulosti rekonstruovali nemovitost nebo stavěli úplně novou budovu, pak víte, že jedna z povinností, které se nevyhnete, je nutný zápis do katastru nemovitostí. Zákon ukládá, že se do katastru musí zapisovat nejen nové objekty, ale i významné změny ve stávajících. Pro to, aby se zápis mohl provést, je ale třeba několik podkladů. Jedním z nich je i takzvaný geometrický plán stavby (příklad zde).

  Geometrický plán stavby nebo změn je odborný dokument, který formálně eviduje všechny náležitosti, které si katastr nemovitostí přeje znát. Plán pro vás může připravit odborník – geodet nebo specializovaná geodetická kancelář.

  Příprava geometrického plánu může zabrat několik dnů, v horším případě týdnů. Vždy závisí na tom, jak moc vytížená dotyčná firma nebo odborník je. Cenově se geometrické plány pohybují v řádech tisíců korun. Předpokládali bychom tak cca 5000 Kč nebo podobně. Faktorem je samozřejmě také velikost evidovaného objektu. Přesné a konkrétní informace se dozvíte od geodeta.

  Rate this post