• konvice na caj

  Stolování bez konvice na čaj nebylo kompletní

  22.4.2022 | autor: David K. | sekce: Doplňky, Inzerce

  Čajovou konvici využijete nejen pro podávání čaje o páté, ale také při každém stolování, k němuž chcete podávat jako nápoj studený anebo teplý čaj. Z jakých typů konviček na čaj můžete vybírat a který z nich se hodí pro jaké příležitosti?

  Tradiční porcelánové konvice na čaj

  Konvice na čaj vyrobené z porcelánu používaly již naše babičky. Je totiž léty a zkušenostmi prověřeno, že čaj v porcelánové konvici vydrží dlouhou dobu teplý a připravený ke konzumaci. Porcelánové konvice na čaj mají často také elegantní design, který je přímo hmotným důkazem toho, že v jednoduchosti je krása. Díky tomu se porcelánová konvice na čaj hodí prakticky do každé domácnosti a velmi snadno zapadne do moderní i rustikální kuchyně. Konvice na čaj vyrobenou z porcelánu je možné mýt v myčce nádobí, ale rozhodně v ní čaj neohřívejte na sporáku kteréhokoliv typu.

  Konvice na čaj z nerezu

  Nerezové konvice na čaj patří k výdobytkům moderní doby. Obvykle je seženete s již vloženým sítkem, do něhož se vkládá sypaný čaj pro louhování. Nerezové konvice jsou nejen praktickým doplňkem domácnosti, ale také mají velmi dlouhou životnost, díky které vám jediný kus může vydržet klidně i celý život. Z nerezu navíc nemusíte mít pouze konvici na čaj. Z tohoto odolného materiálu se vyrábí také celá řada dalšího vybavení do kuchyně.

  Konvice na čaj ze skla

  I součástí skleněných konvic na čaj bývá nerezové sítko, do něhož lze nasypat čaj a nechat ho v něm vylouhovat. Skleněné konvičky na čaj se hodí pro přípravu teplých i studených nápojů. V některých z nich je dokonce možné čaj ohřívat i na sporáku. Pokud se do toho chcete pustit, ověřte si předem, že vaše čajová konvice je vyrobena z žáruvzdorného skla. Skleněné čajové konvice stojí za investici. Jsou velmi nadčasové a vypadají elegantně a skvěle doplní především moderní kuchyně. Konvice na čaj využijete nejen doma, ale také v zaměstnání, kde vám umožní připravit čaj klidně pro celou kancelář. Běžná konvice na čaj má objem 1,5 až 2 l, což je dostatečné pro přípravu několika šálků lahodného čaje najednou. Údržba je přitom naprosto minimální. Stačí jednou týdně konvici důkladně umýt, k čemuž poslouží klidně i myčka nádobí.

  Rate this post