• Komín, nad který není

    24.4.2014 | autor: redakce | sekce: Byt a dům

    Každý druh vytápění má své výhody, nevýhody a také specifika. Důležité je najít vždy ten správný komín. Nezdá se to, ale u běžných zděných komínů často bývá problém s napojením kouřovodů, protože chybí příslušné redukce a každé potrubí má trochu jiné rozměry. Nejlepší tedy je mít komínové potrubí univerzální, aby bylo možné připojit jakýkoli kouřovod. Velmi důležité také je, aby komíny efektivně odváděly spaliny, to zpravidla záleží na dvou hlavních faktorech, prvním je odolnost materiálu, ze kterého je samotný komín postaven, a druhým je potom komínový tah, který dokáže komínové potrubí vyvinout.

    Komíny z nerezuPokud topíte tuhými palivy, je na místě pořídit si komín, který odolává nejen vlhkosti a extrémním teplotám, ale také agresivním chemickým látkám, protože ty při spalování tuhých paliv vznikají. Čím odolnější komín je, tím déle vám vydrží spolehlivě sloužit. Proto pro odvod spalin z tuhých paliv doporučujeme nerezové komíny, které splňují všechny požadované praktické vlastnosti. Co se týká komínového tahu, ten vzniká na základě rozměrů komínu, jde zejména o jeho výšku a šířku. Potřebujete někoho, kdo vám navrhne, jaké rozměry by váš komín měl mít, aby dosáhl optimálního komínového tahu. Pokud není komínový tah dostatečně velký nebo je naopak příliš velký, ovlivňuje to výkon a účinnost vytápěcí soustavy.

    Nerezové komíny vám nabízí univerzální řešení pro všechny typy paliv, jsou dostatečně odolné pro odvod jakýchkoli spalin, vyrábí se v mnoha různých rozměrech a provedeních a také lze dokoupit některá z širokých možností redukcí, aby se komínové potrubí dalo napojit na jakýkoli kouřovod. Komíny z nerezu jsou skvělým řešením pro každý dům, skládají se totiž ze samostatných dílů, které si můžete podle potřeby sestavit ve výsledný komín požadovaných rozměrů i tvaru.

    Rate this post