• Výhody a nevýhody pěnové matrace

  28.5.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Pěnové matrace na první pohled zaujmou nízkou pořizovací cenou a širokou nabídkou různých typů. Na trhu už si našly řadu nadšených fanoušků, ale jsou i situace, kdy jejich pořízení vhodné není. Kdy tedy sáhnout po pěnové matraci, a jak vybrat tu pravou?

  Z čeho je pěnová matrace vyrobená

  Pěnová matrace je vyrobená z polyuretanové pěny PU nebo PUR, která se pro výboru matrací používá již řadu let. Pěna přitom obvykle nebývá v rámci celé plochy matrace stejná, ale v různých zónách nabývá různé tuhosti. PUR pěna je antialergická a odpuzuje roztoče, bakterie i plísně, takže nabízí hygienické a zdravé podmínky pro spaní nejen alergikům a astmatikům.

  Výhody pěnové matrace

  Pěnové matrace jsou velice lehké a umožňují tak snadnou manipulaci, zároveň ale umí nabídnout tělu i optimální oporu, protože pěnová výplň může nabývat různé tuhosti dle potřeb klienta. Obvykle se totiž jedná o matrace sendvičové, které jsou zhotoveny právě z pěn různých tuhostí, optimálních i pro osoby s ortopedickými obtížemi. Na trhu jsou navíc k dispozici i pěnové matrace s různou tuhostí na každé ze stran, což je skvělé variabilní řešení pro všechny, kteří hledají multifunkční řešení pro pohodlné spaní. Pěnové matrace je možné použít i na polohovatelné rošty a jsou komfortní i jako dvoulůžkové, protože nepřenášejí vlnění a pohyby. Velkým lákadlem je pak také nízká pořizovací cena, která je pro pěnové matrace typická. Pro děti a na rekreační spaní proto snad nelze volit lépe.

  Nevýhody pěnové matrace

  Zejména levné pěnové matrace bohužel často disponují nízkou životností, která se může projevit dokonce i u kvalitní pěnové matrace v případě, že špatně zvolíte její parametry s ohledem na vaši váhu. Více než jindy je proto potřebné matraci vybírat pečlivě a zohlednit budoucího majitele.