Voda, to je život, o čemž není žádných pochyb. Proč platit přemíru peněz každý rok za vodu z vodovodu, když můžeme chytat tu dešťovou. Ano, její zachytávání vám ušetří spoustu peněz. Nehledě na to, že pro zalévání je taková voda lepší nežli ta z kohoutku.
Dešťovou vodu zachytávejte ideálně ze svodů střechy. Možná byste se divili, kolik jí odteče kanalizací pryč. Použít můžete velké barely nebo si v ideálním případě vybudujete nádrž pod zemí. V ten moment si zajistíte i to, že dešťová voda déle vydrží. Pokud jde o použitelnost, nabízí se pochopitelně zahrádka a trávník. Venkovní zalévání je na první místě.
Pokud ovšem disponujete i správně řešenými rozvody v domě, máte šanci ji připojit i tam. Nabízí se kupříkladu splachování toalety. Málokdo si uvědomuje, že čtyřčlenná rodina každoročně spláchne až 36 kubíků pitné vody. A to je dost peněz. Takové množství můžete vyměnit za dešťovou vodu.
Důležité je vymyslet si ten správný systém. Na počátku bude vstup, kterým zachytíte dešťovou vodu. Než se dostane do barelu, mělo by dojít k filtrování vody. Její akumulace pak bude dlouhodobější, a to vlivem absence jakéhokoliv světla. Když se rozhodnete pro rozvod vody ve vnitřních útrobách vašeho bydlení, musíte na mít nejenom rozvody, ale také řídící jednotku, respektive přepínač zdrojů vody. V ten moment rozlišíte, zda vodu použijete na zálivku nebo spláchnutí WC.
Pakliže bychom šli ještě dál a vaše rozvody vám to umožní, můžete takovou vodu upotřebit také na prádla a sprchování. V ten moment však počítejte s prostorem na další zařízení sloužící pro čištění šedé vody. Teprve tu pak můžete rozvádět uvnitř a používat k výše uvedeným činnostem. Proto nebuďte hloupí a využívejte dešťovou vodu k prospěchu svému, ať už je to alespoň v rámci zalévání vaší zahrady.