• Betonové ploty u rodinných domů

  3.9.2017 | autor: DavidK | sekce: Inzerce, Zahrada

  Postavit si kolem pozemku betonový plot se někomu může zdát jako náročná a nákladná záležitost. Opak je však pravdou, jelikož stavba betonového plotu je jednoduchá a rychlá. Náklady na jeho pořízení si můžete spočítat snadno dopředu, ale rozhodně jejich výše nepřekročí cenu jiného oplocení. Stačí si změřit jednotlivé strany pozemku a spočítat počet sloupků. Výška plotu závisí na množství panelů, které mají šířku 0,5 m. Navíc má betonový plot celou řadu výhod, mezi nimiž vyniká především fakt, že do něj nemusíte po celý život již investovat jako do plotu dřevěného, kovového či pletivového. Nevyžaduje totiž vůbec žádnou údržbu a přesto má téměř neomezenou životnost.

  Další výhody betonového plotu

  Kromě skutečnosti, že betonový plot od vás nebude vyžadovat žádnou péči, má přednost v rychlé a jednoduché výstavbě. V podstatě pouze zabetonujete, nebo jinak usadíte betonové sloupky do hloubky 60 cm a do jejich drážek zasouváte panely. Práci zvládnou bez problémů dvě osoby. Po instalaci betonového plotu oceníte jeho přednosti, kterými jsou vytvoření dokonalého soukromí a výrazného utlumení vnějšího hluku. Obzvlášť pokud bydlíte v rušné ulici nebo poblíž frekventované silnice či železniční tratě, je betonový plot nenahraditelný.

  Pevnost a odolnost

  Betonové ploty vynikají dokonalou pevností a odolností. Pokud by přece jen došlo k poškození některého z panelů například v důsledku autohavárie na silnici vedoucí kolem vašeho pozemku, jednoduše jej vysunete a nahradíte novým. Kvalita je dána tím, že celá struktura betonových plotů je tvořena svařovanou výztuží z betonářské oceli. Beton je výhradně certifikovaný a plně mrazuvzdorný. Ocelová výztuž je důvodem pevnosti a tvrdosti, ale zároveň i dostatečné pružnosti panelů.

  Vzhled betonových plotů

  O betonových plotech panuje mylná představa, že jsou to nevzhledné a fádní zdi, jak je známe u průmyslových areálů, skladišť nebo dokonce nápravných zařízení. Betonové ploty určené k oplocení soukromých pozemků a rodinných domů jsou velice atraktivní díky originálnímu vzhledu. Toho je dosahováno plastičností povrchu například v podobě štípaného kamene, různými barevnými odstíny a také tvarováním desek. Efektní jsou například oblouková zakončení horních panelů.

  Díky atraktivnímu betonovému plotu vzroste i celková hodnota vaší nemovitosti.

  Betonové ploty u rodinných domů
  Ohodnoťte článek
  Klíčová slova: , ,

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.