• DOMÁCÍ SAUNA PRO ZDRAVÍ

  5.9.2017 | autor: TomasL | sekce: Inzerce, Ostatní

  Pravidelné saunování je základem pro zdraví každého z nás. Sauna totiž člověka otužuje, pomáhá mu s vyplavením toxinů z těla, rovněž napíná pokožku a v neposlední řadě uvolňuje svaly a prospívá kloubům. Saunu si můžete pořídit také do domácnosti -například do panelákového bytu.

  O výrobu a dovoz domácí sauny se vám postarají vyškolení odborníci od firmy Sauna project, kteří vám jí rovnou i sestaví a dají do chodu.

  Klasické domácí sauny bývají do tvaru čtverce či obdélníku. Můžete si ovšem nechat vyrobit také domácí saunu na míru s atypickými tvary. Je nutné dodržet alespoň nějaká pravidla, co se týče velikosti sauny. Ta by měla mít rozměr pro saunování jedné osoby alespoň 1,4 m3.

  Rozhodnete-li se pro vestavěnou domácí saunu do obezděného prostoru, pak je vyžádána určitá vlhkost stěn a otvory nutné pro zajištění cirkulace vzduchu a samozřejmě také prohřátí sauny. Zajistěte si také samostatný přívod elektrického proudu do ovládací skříňky mimo kabinu.

  Pokud se tedy po domácí saunu rozhodnete, mělo by vás v první řadě zajímat dřevo použité na výrobu sauny. Dřevo by mělo splňovat odolnost proti vysokým teplotám i vlhkosti.

  Nejčastější a také vhodnou volbou k obkladům bývá skandinávský smrk, kanadská borovice či jedlovec. Na vnitřek se pak doporučuje africká vrba abachi nebo tuzemský topol. Hlavní je, aby dané dřevo neobsahovalo pryskyřici a aromatické látky.

  O teplo v sauně se starají topidla a kamna umožňující polévání vodou. Systémy topení se liší podle typu. Nabízí se například kamna s parním vyvíječem. Ten kombinuje suchý způsob vyhřívání s vlhkým prostředním parní lázně.

  Můžete si také pořídit domácí saunu s elektrickými kamny. Na ty se položí lávové kameny či kameny z finské žuly a polévají se vodou.

  Další možností je topení dřevem, rašelinou nebo briketami. To vyžaduje napojení saunových kamen na komín. Ten musí splňovat platné bezpečnostní podmínky.

  DOMÁCÍ SAUNA PRO ZDRAVÍ
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.