• Plastová, dřevěná a hliníková okna

  Pořizujeme nová okna

  23.7.2019 | autor: Tomáš L. | sekce: Rekonstrukce, Inzerce

  Sháníte nová okna do bytu či domu, případně do kanceláře nebo výrobního závodu? V našem článku si představíme čtyři nejčastější typy oken, se kterými se můžete setkat. Zaměříme se na plastová, dřevěná, hliníková a špaletová okna a ukážeme si výhody a případné úskalí jednotlivých řešení.

  Plastová, dřevěná a hliníková okna

  Plastová okna

  Plastová okna jsou v dnešní době nejběžnějším řešením. Mezi hlavní výhody patří jejich dlouhá životnost po desítky let a vzhledem k tepelným úsporám se vám již brzy vrátí jejich pořizovací náklady. Také jejich celková zvuková izolace v kombinaci s “trojskly”, je ideálním řešením u domu nebo bytu blízko hlučné silnice. Plastová okna se vyrábí v různorodých barvách a odstínech.

  Dřevěná okna

  Dřevěná okna jsou určena pro ty, co nemají rádi plast a chtějí mít svůj dům či byt více v souladu s přírodou právě s použitím dřeva jako hlavního prvku na okně. V dnešní době mají dřevěná okna poměrně dlouhou životnost díky kvalitnímu ošetření vrchní vrstvy dřeva. Jejich tepelné i izolační schopnosti jsou srovnatelné s klasickými plastovými okny. K dostání jsou v různých designech dřeva i odstínů a barev.

  Hliníková okna

  Třetím typem jsou hliníková okna. Vícekomorové hliníkové profily dodávají oknům jednak luxusní vzhled a také velmi dobrou mechanickou odolnost a pevnost. Tato hliníková okna se dávají všude tam, kde se počítá s vyšším zatížením oken nebo nadstandardními formáty skel. Také se využívají u komerčních budov a velkých výrobních závodů a podniků.

  Špaletová okna

  Poslední skupinu uzavírají špaletová okna. Ta se hodí, pokud máte rádi klasiku nebo když jste tlačeni památkáři do tohoto typu oken pro zachování důstojnosti domu v památkové zóně. Ani u poslední skupiny oken se nemusíte bát hluku, i tato moderní špaletová okna se vyrábí tak, aby co nejlépe izolovala zvuk i tepelné ztráty.

  Rate this post