• izolace podlahy

  U anhydritové podlahy si pohlídejte správnou izolaci

  11.8.2023 | autor: David K. | sekce: Stavba, Inzerce

  Máte před sebou vylévání nových anhydritových podlah? Pak byste se na takový proces měli důkladně připravit. Promyslete si například aplikování podlahového topení, které ve spojení s anhydritem dává smysl. Zároveň nepodceňujte jednu z důležitých věcí v podobě izolací. Kvalitní izolace totiž prodlužuje životnost podlahy a přináší celkový komfort v rámci bydlení.

  Izolace nabývající mnoha podob

  Naprostým základem je samozřejmě dobře realizovaná hydroizolace. Prostřednictvím ní budete schopni odizolovat vlhkost přicházející do nemovitosti zespod. Její význam je tedy značný. Kromě ní jsou tu ještě další dvě izolace sehrávající důležitou roli.

  • Tepelná izolace
  • Kročejová izolace

  Označení tepelná izolace je celkem jasně vypovídající. S pomocí vhodně zvoleného izolačního materiálu docílíte lepšího tepelného odporu. Důraz musí být kladen na odpovídající tloušťku izolace. Za minimální hodnoty lze považovat 10 až 15 cm. Pokud budujete nízkoenergetickou nebo pasivní stavbu, tyto parametry určitě zdvojnásobte.

  Kročejová izolace je používána spíše výjimečně, a to u patrových objektů. Jejím hlavním cílem je tlumení kročejového hluku. Zjednodušeně řečeno minimalizujete hluk způsobený chůzí nad vaší hlavou. Při vylévání v patře se tedy nad takovou izolací jistě zamyslete.

  Podlaha šitá na míru

  Jestliže s těmito stavebními úkony nemáte mnoho zkušeností, je lepší se obrátit na odborníky. Ti jsou zárukou profesionálně provedené práce. Typickým příkladem je komplexní nabídka v rámci portálu anhydrit-podlahy.cz. Jen co vám bude dokončena podlaha od A až do Z, můžete se začít zajímat, jak efektivně čistit podlahovou krytinu.

  Nezapomínejte na to, že kvalitně zpracovaná podlaha je v podstatě takovým pomyslným základem každé stavby. Proto se tyto stavební práce nesnažte v žádném případě ošidit. Nevyplácí se to.

  Rate this post