• Jak na efektivní čištění podlahy v kuchyni bez chemie?

  30.8.2019 | autor: redakce | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Některá místa v domácnosti vyžadují při čištění větší pozornost než ostatní. K nejnáročnějším na údržbu bezesporu patří podlaha v kuchyni. Pravidelně na ní padají potraviny všeho druhu a dějí se zde různé „nehody“. Pokud vás fascinuje účinek DIY přípravků bez agresivní chemie, inspirujte se následujícími tipy. Prozradíme vám, jak podlahu v kuchyni vyčistit velmi šetrně.

  Vinylová podlaha

  Podlaha v kuchyni by měla být odolná vůči vodě a nenáročná na údržbu. Ta z vinylu popisu odpovídá a není divu, že patří k nejoblíbenějším. Nechcete-li z nějakého důvodu použít čistič určený pro tento typ podlahy, vezměte si na pomoc teplou vodu s octem. Špínu, která se podlahy drží jako klíště, se zbavíte snadno měkkou utěrkou namočenou do vody s mýdlem. Čemu se naopak vyhněte, je použití jakéhokoliv čističe s obsahem abraziva. A nezapomeňte podlahu důkladně osušit.

  Laminátová podlaha

  K čištění podlah z laminátu je jako stvořený vlhký (nikoliv mokrý) mop. Opět neváhejte použít teplou vodu s octem. Vzhledem k tomu, že laminát nemá vodu rád, neváhejte s aplikací speciálního impregnačního přípravku, který její odolnost vůči vlhkosti výrazně zlepší a ochrání ji před vylitými tekutinami.

  Keramické dlaždice

  Do kuchyně jsou keramické dlaždice jako stvořené. Pokud vás při výběru podlahové krytiny přesvědčily nadprůměrná odolnost a jednoduchá údržba, ale také velmi pěkný vzhled, jistě své volby nelitujete. A také v jejím případě odstraníte špínu octovou vodou. Silnější nános pak saponátem nebo prostředkem s obsahem kyselin.

  Linoleum

  Máte v kuchyni linoleum? Nejste sami, bohatá nabídka vzorů a barev přesvědčí každého, kdo preferuje vynikající poměr kvality a ceny. Co se týče údržby, perfektních výsledků dosáhnete pomocí kyselého mléka. Další možností je čištění teplou vodou, do které vlijete trochu šamponu na vlasy.

  Jak na efektivní čištění podlahy v kuchyni bez chemie?
  5 (100%) 1 vote

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.