• Jak na efektivní čištění podlahy v kuchyni bez chemie?

  30.8.2019 | autor: redakce | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Některá místa v domácnosti vyžadují při čištění větší pozornost než ostatní. K nejnáročnějším na údržbu bezesporu patří podlaha v kuchyni. Pravidelně na ní padají potraviny všeho druhu a dějí se zde různé „nehody“. Pokud vás fascinuje účinek DIY přípravků bez agresivní chemie, inspirujte se následujícími tipy. Prozradíme vám, jak podlahu v kuchyni vyčistit velmi šetrně.

  Vinylová podlaha

  Podlaha v kuchyni by měla být odolná vůči vodě a nenáročná na údržbu. Ta z vinylu popisu odpovídá a není divu, že patří k nejoblíbenějším. Nechcete-li z nějakého důvodu použít čistič určený pro tento typ podlahy, vezměte si na pomoc teplou vodu s octem. Špínu, která se podlahy drží jako klíště, se zbavíte snadno měkkou utěrkou namočenou do vody s mýdlem. Čemu se naopak vyhněte, je použití jakéhokoliv čističe s obsahem abraziva. A nezapomeňte podlahu důkladně osušit.

  Laminátová podlaha

  K čištění podlah z laminátu je jako stvořený vlhký (nikoliv mokrý) mop. Opět neváhejte použít teplou vodu s octem. Vzhledem k tomu, že laminát nemá vodu rád, neváhejte s aplikací speciálního impregnačního přípravku, který její odolnost vůči vlhkosti výrazně zlepší a ochrání ji před vylitými tekutinami.

  Keramické dlaždice

  Do kuchyně jsou keramické dlaždice jako stvořené. Pokud vás při výběru podlahové krytiny přesvědčily nadprůměrná odolnost a jednoduchá údržba, ale také velmi pěkný vzhled, jistě své volby nelitujete. A také v jejím případě odstraníte špínu octovou vodou. Silnější nános pak saponátem nebo prostředkem s obsahem kyselin.

  Linoleum

  Máte v kuchyni linoleum? Nejste sami, bohatá nabídka vzorů a barev přesvědčí každého, kdo preferuje vynikající poměr kvality a ceny. Co se týče údržby, perfektních výsledků dosáhnete pomocí kyselého mléka. Další možností je čištění teplou vodou, do které vlijete trochu šamponu na vlasy.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.