• Zdemolovali jste dům? A kam s demoličním odpadem?

  28.8.2019 | autor: redakce | sekce: Stavba, Inzerce

  I když to nebývá časté, i demoliční práce jsou někdy zapotřebí. Většinou si voláme firmu KT-Ekologické domy, s. r. o. ve chvíli, kdy potřebujeme zbourat starý chátrající dům nebo stodolu na našem pozemku, která se už stává nebezpečnou. Aby mohly být demoliční práce zahájeny, potřebujeme k domu demoliční výměr, který nám demolici nemovitosti povoluje. Musíme však počítat s tím, že po demolici vznikne demoliční odpad, jenž je třeba odstranit. Většinou se o to postará firma samotná, ale co když ne? Kam s demoličním odpadem?

  Demoliční odpad vzniká nejen při demolici, ale také při zřizování staveb. Podle nedávných statistik demoliční odpad a také suť tvoří v České republice zhruba čtvrtinu z celkové produkce odpadu.

  Co je to demoliční odpad?

  Je však třeba ještě zmínit či specifikovat, co je to demoliční odpad. Pokud hovoříme o demoličním odpadu, hovoříme o odpadu, který nepatří do běžných popelnic a který vzniká právě při zřizování nebo bourání nemovitosti. Tento odpad patří zpravidla na sběrná místa, tedy do sběrných dvorů.

  pixabay.com

  Mezi nejčastější demoliční odpad patří beton, železobeton, také cihly nebo tašky, smíšený stavební odpad, azbest, živice nebo asfaltové směsi.

  Kam s demoličním odpadem?

  Pojďme však k věci, a sice zodpovězme si otázku, kam s tímto demoličním odpadem. Jak jsme zmínili, tento odpad nepatří do popelnice, ale patří do sběrného dvoru. Jakožto občan můžete do sběrného dvoru odvést jen limitované množství suti. Pokud chcete odvést do sběrného dvoru větší množství suti, je s tím spojená řada poplatků.

  Proto se vyplatí přenechat to firmě, která má mezi svými službami napsaný i odvoz suti na skládku. Cena se v tomto případě stanoví dle typu suti, dle množství odvážené suti, taky podle vzdálenosti na skládku nebo podle ceny skládkovného. I když to není zadarmo, je to stále výhodnější a snazší způsob, jak odstranit demoliční odpad.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.