• Nástěnné hodiny jako dekorační prvek interiéru

  9.9.2019 | autor: Kateřina Muchová | sekce: Doplňky

  Nástěnné hodiny neslouží jen k tomu, abyste věděli, jaký je aktuálně čas. V interiéru plní také estetickou funkci a mohou být hezkou ozdobou v jakékoliv místnosti. Pojďte se podívat na tipy, jak z čistě praktického prvku vytvořit v domácnosti zajímavou ozdobu a jak sladit hodiny v rámci jednotlivých místností.

  Do každé místnosti se hodí jiné

  Pokud chcete hodiny povýšit z ukazatele času na dekoraci, je třeba vybrat nějaký speciální tvar, barvu nebo originální provedení. To se však na rozdíl od klasických bílých hodin s černou rafičkou nehodí do každé z místností stejně. Do kuchyně volte motivy jídla jako je například káva, olivy, česnek, levandule či jiné často se vyskytující motivy. Obývací pokoj zase může mít originální zdobení a dětské hodiny pak veselé barvy a oblíbené postavičky vašich ratolestí.

  Slaďte hodiny se zbytkem místnosti

  Pokud si ladíte dekorace do jednoho stylu nebo třeba do jedné barvy, můžete v tomto provedení zakoupit i nové hodiny. Všímejte si, jaký prvek u vás doma převládá. Pokud máte například hodně lesklých kovových věcí, zvolte takový rámeček i pro hodiny. Pokud naopak jsou vaše spotřebiče, madla skříní a další věci v černé barvě, měli byste toto zohlednit i při výběru hodin na stěnu. Máte-li textil laděný do jedné barvy a kupujete-li například do kuchyně jen oranžové ubrusy, záclony a utěrky, pořiďte si v stejném odstínu i hodiny. Skvěle tak do interiéru zapadnou.

  clock

  geralt / Pixabay

  Hodiny jako hlavní dekorační prvek

  Další možností je pak porušit všechna pravidla o slazení hodiny do jednoho tónu se zbytkem domácnosti a udělat si z nich hlavní dekoraci, která například zastoupí obraz. K tomuto účelu je vhodné volit větší rozměry. Ideální jsou také nástěnné hodiny z různých materiálů, jako je například zajímavá kombinace dřeva a kovu, které na první pohled zaujmou. Také hodiny vytvořené z rodinných fotografií mohou být hlavní ozdobou na celé stěně, které již nepotřebují vedle sebe žádné jiné doplňky.

  Ohodnoťte článek


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.