• Nástěnné hodiny jako dekorační prvek interiéru

  9.9.2019 | autor: Kateřina M. | sekce: Doplňky

  Nástěnné hodiny neslouží jen k tomu, abyste věděli, jaký je aktuálně čas. V interiéru plní také estetickou funkci a mohou být hezkou ozdobou v jakékoliv místnosti. Pojďte se podívat na tipy, jak z čistě praktického prvku vytvořit v domácnosti zajímavou ozdobu a jak sladit hodiny v rámci jednotlivých místností.

  Do každé místnosti se hodí jiné

  Pokud chcete hodiny povýšit z ukazatele času na dekoraci, je třeba vybrat nějaký speciální tvar, barvu nebo originální provedení. To se však na rozdíl od klasických bílých hodin s černou rafičkou nehodí do každé z místností stejně. Do kuchyně volte motivy jídla jako je například káva, olivy, česnek, levandule či jiné často se vyskytující motivy. Obývací pokoj zase může mít originální zdobení a dětské hodiny pak veselé barvy a oblíbené postavičky vašich ratolestí.

  Slaďte hodiny se zbytkem místnosti

  Pokud si ladíte dekorace do jednoho stylu nebo třeba do jedné barvy, můžete v tomto provedení zakoupit i nové hodiny. Všímejte si, jaký prvek u vás doma převládá. Pokud máte například hodně lesklých kovových věcí, zvolte takový rámeček i pro hodiny. Pokud naopak jsou vaše spotřebiče, madla skříní a další věci v černé barvě, měli byste toto zohlednit i při výběru hodin na stěnu. Máte-li textil laděný do jedné barvy a kupujete-li například do kuchyně jen oranžové ubrusy, záclony a utěrky, pořiďte si v stejném odstínu i hodiny. Skvěle tak do interiéru zapadnou.

  clock

  geralt / Pixabay

  Hodiny jako hlavní dekorační prvek

  Další možností je pak porušit všechna pravidla o slazení hodiny do jednoho tónu se zbytkem domácnosti a udělat si z nich hlavní dekoraci, která například zastoupí obraz. K tomuto účelu je vhodné volit větší rozměry. Ideální jsou také nástěnné hodiny z různých materiálů, jako je například zajímavá kombinace dřeva a kovu, které na první pohled zaujmou. Také hodiny vytvořené z rodinných fotografií mohou být hlavní ozdobou na celé stěně, které již nepotřebují vedle sebe žádné jiné doplňky.