• Jak odstranit plíseň v bytě

  16.8.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Jak na plíseň v bytě – to je otázka, kterou si pokládá nejeden člověk, jenž s plísní v bytě dlouhodobě zápasí nebo jemuž se plíseň v bytě objevila. U plísně je typické, že začíná nenápadně. Z počátku cítíte větší vlhkost, které jen málokdo věnuje pozornost. Je to však prvotní signál toho, že plíseň brzy dorazí do naší domácnosti jako nevítaný host. Když vznikne na jednom místě, postupně se rozrůstá dál. Objevuje se nejčastěji v místech, kde se sráží voda, tedy v rozích pokojů nebo v okolí oken. Když se plíseň v domácnosti vyskytuje, interiéry jsou zatuchlé, domácnost je najednou zdraví nebezpečná. Je proto třeba s ní urychleně zatočit.

  Jak jsme zmínili, většina lidí neví, jak na plíseň v bytě. Většina lidí se jen modlí, aby se plíseň právě jejich domácnosti vyvarovala. Když však plíseň do domácnosti zavítá, poradíme vám, jak ji odstranit, jak se jí zbavit.

  Nejdříve eliminujte příčiny plísně

  Pokud chcete boj s plísněmi vyhrát, musíte eliminovat příčiny, které k plísním vedly či mohly vést. Obvykle za plíseň může nadměrná vlhkost, proto si pořiďte třeba odvlhčovače vzduchu, které vás vlhkosti v interiérech zbaví. Zmíněné přístroje doporučujeme umístit tam, kde je plísně nejvíce, kde se plíseň vyskytuje v největším množství.

  Nešetřete na topení

  V boji proti plísním vám může pomoct vytápění. Tam, kdy se topí, plísně nemají šanci, tvrdí odborníci. Proto s topením rozhodně nešetřete.

  Plíseň zeškrábejte

  Pokud odstraníte vlhkost, která je původcem plísní, doporučujeme vzniklou plíseň ze zdí seškrábat. Rozhodně ji neutírejte, plíseň se rozšiřuje spory a spáry. Plíseň proto seškrábejte, ale dejte si pozor na to, aby se nedostala do dalších částí zdiva. Mohla by tak napadnout i jiné místnosti v domově.

  Ideální je těsně před seškrábáním plíseň ošetřit přípravkem, který je určený na boj proti plísním. Po chvíli působení přípravek setřete a plíseň oškrábejte. Pokud použijete prostředek proti plísním, plíseň se nerozvíří a nerozlétá se do dalších místností domácnosti.

  Rate this post