• Vybíráte vinylovou podlahu? Víme, na co si dát pozor

  18.8.2019 | autor: redakce | sekce: Rekonstrukce, Inzerce

  Rozhodli jste se investovat do nové podlahy? Stará podlaha toho už má hodně za sebou, chce to změnu? Možná jste se rozhodli pro vinylovou podlahu. Dnes se jedná o velmi oblíbené podlahy, vyhledávané jsou hlavně podlahy Gerflor, mají celou řadu výhod. Mezi hlavní výhody vinylových podlah patří například to, že jsou vhodné pro alergiky, také jsou po designové stránce dokonalé. Mimo jiné se v případě poškození dají snadno opravit, proti opotřebení jsou ovšem velmi odolné. K jejich vlastnostem patří i rozměrová stálost. V případě, že právě vinylové podlahy u vás vyhrály a vybíráte je, prozradíme vám, na co si dát pozor nebo na co se při výběru zaměřit.

  Dejte pozor na třídu zátěže

  Při výběru se informujte o třídě zátěže. Pokud se ve třídách zátěže moc neorientujete, obecně platí, že vinylové podlahy s vyšší zátěží jsou ideální. Když do nich budete investovat, po položení se nic zásadního nestane. Pokud byste si však třeba do výrobních prostor zvolili podlahu z vinylu s nižší zátěží, najednou by byl problém na světě.

  Je podlaha vhodná pro podlahové topení?

  Pokud chcete investovat i do podlahového topení, při výběru vinylové podlahy se informujte o tom, jestli je vámi zvolená podlaha vhodná pro podlahové topení. Je třeba si vybrat vhodnou variantu, ne všechny podlahy z vinylu mají atestaci na využití podlahového vytápění.

  Na co se vztahuje reklamace?

  To je další otázka, na kterou byste se měli zeptat. Bude to mít vliv třeba na to, jak budete pokládat vinylovou podlahu. Obvykle se nevztahuje reklamace na zvlnění podlahy, k čemuž dojde z důvodu položení podlahy na volno. Pokud se reklamace nebude na tento způsob položení podlahy vztahovat, raději si dobře rozmyslete, jak budete podlahu pokládat.

  Ideální je, když se vinylové podlahy fixují nebo se celoplošně lepí. Tím se předejde nevítanému poškození.

  Rate this post