• Doplňky do kuchyně pro snadný přístup k věcem i efektivní vzhled

  19.8.2019 | autor: Kateřina M. | sekce: Doplňky

  Dekorace a aranžování jednotlivých místností může být velice kreativní a záleží na každém, jak si daný interiér vyzdobí. Existují však typické doplňky určené do konkrétních prostorů. Pojďte se podívat, jaké drobnosti pro ozdobu i praktické použití vám rozhodně nesmějí chybět v kuchyni. Ušetříte díky nim prostor, čas při vaření a zároveň dodáte kuchyni milou a útulnou atmosféru.

  Dózy nejen na koření

  Stejně jako v jídelně na stole tvoří základní dekoraci i rychlou možnost dochucení pepřenka a slánka, v kuchyni zase můžete zavést prostor určený na kořenky. Budete tak mít vše potřebné prakticky po ruce. Kořenky působí mnohem lépe než sáčky, ve kterých koření zakoupíte. Na výběr je mnoho různých provedení od skleněných, přes keramické, až po kovové. Některé se prodávají i s nápisy, jiné nabízejí možnost si je označit podle svého uvážení. Ve větším provedení lze zvolit i dózy, do kterých můžete ukládat například mouku nebo cukr. Pro vystavení působí v kuchyni efektivně různé druhy těstovin v uzavíratelných sklenicích. Jako ozdoba se také běžně používají rozmanité druhy ořechů, zrnková káva či semínka, jako jsou například slunečnicová nebo dýňová.

  congerdesign / Pixabay

  Držáky na textil i nádobí

  Mnoho lidí se snaží v kuchyni skrývat věci, které používají velice často v domnění, že jsou nevzhledné. Neustálé vyndávání a uklízení je ale velkou a především zbytečnou ztrátou času, když můžete vaše praktické pomocníky použít i jako dekoraci. Pokud máte sadu míchaček, naběraček a dalšího nádobí, působí velice příjemně a domácky, když je zavěsíte vedle sebe na stěnu. Stejně tak nože se dají umístit do designových držáků, kde budou nejen dobře vypadat, ale také budu ihned i dispozici, přehledně řazené a v neposlední řadě bezpečně zasunuté v drážkách. Nakoupíte-li hezké a barevné utěrky, například s kuchyňskými motivy nebo jen v barvách, které vám ladí se zbytkem interiéru, lze je také nechat volně pověšené nebo položené.

  Rate this post