• kocarek

  Nebezpečí, které číhá na vaše děti, lze do jisté míry předvídat

  23.2.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní, Inzerce

  To, jak se vaše děti budou doma cítit, závisí rozhodně na tom, jaké jim vytvoříte prostředí. Rozhodně si vymezte chvíli a důkladně přemýšlejte nad tím, jaké nebezpečí může u vás doma vašim nejmenším hrozit. Jaká místa vzít v potaz? Poradíme.

  Popusťte uzdu svému instinktu

  Tím nejlepším rádcem při vytváření bezpečného domova je váš instinkt. Věřte mu a využijte ho. Radí vám dobře. Rodičovský instinkt vám napoví nejen to, jak vybrat kočárek, ale také to, který roh je příliš ostrý a která hrana už je za hranou, pro to, aby vašemu dítěti setkání s ní nezpůsobilo zranění. I tak ale na něco můžete zapomenout, a proto je dobré si některé věci sumarizovat podle seznamu vytvořeného zkušenějšími. Co všechno tento seznam obsahuje?

  Nebezpečná místa v našich domovech

  Rozhodně byste měli dát pozor na ostré rohy a hrany stolů a židlí. Nejedna boule či modřina už vznikla tak, že se malý neposeda narazil při prudkém pohybu na jejich povrch. Koordinace pohybů u malých dětí je o to náročnější, oč méně jsou schopny ovládat svoje tělo. Proto z jejich dosahu všechny ostré hrany odstraňte, i kdyby to mělo znamenat, že v obývacím pokoji nebudete mít dočasně konferenční stůl. Nebezpečí mohou představovat ale také předměty denní potřeby, u kterých byste to na první pohled možná ani nečekali. Jde o dlouhé a tenké kuchyňské náčiní, například vařečky, lžíce či naběračky, jejichž rukojeť si malý nezbeda může zasunout tak hluboko do krku či na ní rovnou spadnout, že si tato situace může vyžádat až lékařské ošetření. O tom, že extrémní nebezpečí pro děti představují kuchyňské nože, se asi není nutné příliš zmiňovat. Rizikem ale mohou být i skříně a skřínky blízko podlahy, respektive i jejich obsah. Přivřená ručička sice není život ohrožující problém, ale hysterický pláč vyvolat může. Když už jsme v kuchyni, dejte si rozhodně pozor na to, aby váš prcek nesnědl omylem syrové fazole. Ty obsahují v nevařeném stavu toxické látky, které mohou být pro děti smrtelné.

  Výprava do ložnice

  Ačkoliv je ložnice či dětský pokojík místem poměrně bezpečným, i tam mohou číhat nástrahy, které je potřeba ošetřit. Rozhodně svému prckovi pořiďte dětské zábrany do postýlky, které vám uberou starosti a jemu zklidní spánek. Nestane se mu totiž už to, že by se probudil šokem uprostřed pádu z postele. Bez dětských zábran se neobejdete ani v případě, pokud doma máte schody. Neomezený přístup na ně se může dítěti také stát osudným.

  Rate this post