• Chcete domácího mazlíčka, ale trpíte alergií? Poradíme vám

  21.2.2022 | autor: David K. | sekce: Ostatní

  Domácí mazlíček, to je vlastně právoplatný člen rodiny. Jenže, co dělat v okamžiku, když po zvířátku tak moc toužíte, ale sužují vás alergické obtíže? Na počátku všeho je třeba si uvědomit, že pokud jste alergičtí, je třeba nejprve zvážit závažnost alergie a původ. Mnohé alergeny ze zvířat se v srstí jenom přenáší. Takže, i když zvolíte například psa nebo kočku „naháče“, nemusíte to za všech okolností vyřešit vaše problémy. Může je to ovšem výrazným způsobem minimalizovat.

  Odstraňte alergeny ve svém bydlení

  Nastat pochopitelně může situace, kdy už čtyřnohého mazlíčka vlastníte a alergie se u vás projeví postupem času. V takovém případě je samozřejmě dobré pravidelně odstraňovat všechny alergeny rozseté pod domácnosti.

  V první řadě se zaměřte na koberce. Důkladné vysávání je v tomto směru na místě. Pokud to jde, vyměňte raději koberce za lino, vinylovou podlahu nebo tu laminátovou, popřípadě dřevěnou. Bude se vám lépe udržovat. Čistit byste měli také čalouněný nábytek a jakékoliv textilní bytové doplňky. V nich se bohužel také drží spousta alergenů. Nejvíce tam, kde zvířata často ulehají.

  Minimalizace zvířecích alergenů v domácnosti spočívá také v pravidelném otírání nábytku, stolu, světel, oken a podobně. Když víte, že vám vaší zvířecí chlupy, jednoduše je odstraňte. Popřípadě naučte zvíře neskákat na vaši sedací soupravu nebo do postele.

  Vyberte si toho správného domácího mazlíčka

  Tělu člověk mnohdy neporučí, takže když zjistíte, že vaše alergie na zvířata je velká, zaměřte se na živé tvory, které vám nebudou tolik vadit. Mnohdy pomůže pořídit si nahého psa nebo kočku, popřípadě morče. Jindy budete muset sáhnout po zcela jiném tvorovi z říše zvířat. Hodně oblíbená jsou v posledních letech zvířata okupující terária. Alternativou jsou pochopitelně i rybičky, i když s nimi se asi moc nepomazlíte.

  Rate this post